Monika Földešiová Futbal

Nitra "u susedov" opäť bez gólu

V odvete štvrťfinále slovenského pohára Nitra so Zlatými Moravcami prehrala.

ViOn Zlaté Moravce – FC Nitra 2:0 (0:0) Góly: 59. Kuračka, 87. Pavlovič. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: 12. Chren, 84. Janečka – 85. Harbuľák. ČK: 70. Pavelka – 70. Hroššo (obaja za napadnutie), 824 divákov Zostavy a striedania:
// ViOn: Kuciak – Pavlenda, Janečka (90. Candrák), Pa. Majerník, Chren – Kuračka, Babic, M. Pavlovič, Náther (81. Náther), Tomášek (58. Stojanovič) – Pavelka
//Nitra
: Hroššo – Kaspřák, Tóth, Kolmokov, Harbuľák – Rák, Štetina (72. Chudý), Hodúr, Šimončič, Glenda (63. Kotora) – Valenta (83. Mikuš) Zlaté Moravce sa v pohárovej odvete pustili od začiatku do sťahovania jednogólového manka, prvé šance mali Babic, Tomašek, Kuračka aj Pavelka, koncovka domácich bola ale vychýlená. Nitra sa postupne vymanila z kliešti, dva razy kontroval nebezpečne Rák. Bodku za prvý polčasom urobila superšanca Pavelku. Domáci sa dočkali odmeny za svoju snahu v 59. min., keď zblízka pretlačil loptu do siete Kuračka. Vzrušenie na trávniku i v hľadisku potom priniesli vylúčenia Pavelku a Hrošša. Zlaté Moravce boli aj naďalej lepším mužstvom a v čase, keď sa už myslelo na penalty, rozhodol o postupe FC ViOn druhým gólom Pavlovič. /Prvý zápas 0:1, do semifinále postúpil ViOn Zlaté Moravce/

Hlasy trénerov: Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „Nitra mala náskok z prvého zápasu a v prvom polčase hrala to, čo potrebovala. Za ten druhý ale patrí mojim chlapcom poďakovanie, mali sme päť čistých šancí, gól nás postavil na nohy a v závere rozhodol Pavlovič zaslúžene.“
**Ivan Galád, tréner Nitry: **„Chceli sme veľmi postúpiť, nepodarilo sa nám to, sme smutní. V dvojzápase rozhodol druhý polčas druhého zápasu, domáci boli lepší, vypracovali si šance, škoda ale Rákovej príležitosti za stavu 0:0.“