Monika Földešiová Futbal

Nitra proti Trnave bez úspechu

Futbalová Corgoň liga pokračovala zápasmi 21. kola, nitrianski futbalisti vycestovali za súperom do Trnavy.

Spartak Trnava – FC Nitra 4:1 (0:1)
Góly: 53. Tomaček, 74., 89. Kone, 78. Kaprálik – 40. Kollár. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Machovec, Bicák, Kone – Schulmeister, Kaspřák, Šimončič, 4112 divákov
Zostavy a striedania:
Spartak: Raška – P. Čarnota, Kaprálik, Gross, Coimbra – Kaščák – Bicák (72. Guldan), Procházka (90.+ Kováč), Machovec – Kone, Tomaček (89. Ľ. Hanzel)
Nitra: Kopecký – Kotora (47. Glenda), Kaspřák, Harbulák (85. Kinček), Áč – Král (80. Mikuš), Šimončič – Kollár, Hodúr, Schulmeister – Rák

Domáci sa od začiatku snažili získať uzemnú prevahu, no k zakončeniu ich hostia nepúšťali. Nitrania sa pokúšali o kontry a svoje akcie ťahali hlavne cez dispečera Hodúra a na hrote vysunutého Ráka. Prvú strelu zápasu vyslal na brankára Rašku v 19. minúte práve Rák. V 26. minúte pokus Machovca išiel nad nitriansku bránku. V 39. minúte sa domáci mohli ujať vedenia, ale Tomaček spálil tutovku, keď sa sám ocitol pred brankárom Kopeckým, no vystrelil tesne vedľa pravej žrde. Z protiútoku platilo nedáš-dostaneš, keď Kollár vnikol do 16-tky a strelou po zemi prekonal Rašku.
Po zmene strán Spartak vyrovnal v 53. minúte po faule na Koneho z priameho kopu. Loptu si postavil Tomaček a perfektnou strelou z 20 metrov ponad múr trafil do odkrytej časti bránky. Gól domácich povzbudil, zvýšili aktivitu, no Nitra dlho odolávala. V 74. minúte po priamom kope Tomačeka od autovej čiary Kone hlavou s pomocou pravej žrde upravil na 2:1 a už o štyri minúty po ďalšom priamom kope Tomačeka pridal tretí gól domácich hlavou Kaprálik. V 86. minúte mohol znížiť Rák, ale jeho strelu z priameho kopu Raška efektne kryl. Bodku za zápasom dal v 89. minúte Kone strelou zblízka po rohovom kope.