Nitra prelomila herný kŕč a domov vezie 3 body: Detvu porazila o sedem gólov

Nitrianski hokejisti majú dôvod na radosť. V 13. kole cestovali na ľad Detvy, kde nezaváhali a vyhrali v pomere 0:7.

Ilustračný obrázok k článku Nitra prelomila herný kŕč a domov vezie 3 body: Detvu porazila o sedem gólov

Detva, jediné mužstvo v TL bez víťazstva, túžila prelomiť nepríjemnú sériu 13 zápasov a proti Nitre možno cítila aj dosť veľkú šancu. Jej súper ani raz vonku nevyhral za tri body a len dvakrát sa mohol pochváliť dvojbodovým víťazstvom. Proti Detve však už v 1. tretine jasne naznačil, že si v štatistike polepší. Vsietil trikrát, v 6. i 9. minúte po strelách Pupáka a Šilleho, tretí zásah pridal v 14. minúte Mezei. Každý jeden nitriansky gól bol iný, v 6. minúte Pupák tečoval, v 9. zasa Šilleho úplne voľného pred prázdnou bránkou našiel Štumpf a nahnevaný tréner Kapusta v oddychovom čase mal čo svojim hráčom dohovárať. V 14. minúte zasa bombou od modrej po vyhratom buly Krištofa trafil Mezei, vystriedať sa nechal brankár Nagy a pre Detvu nastala ťaživá situácia. Aj keď sa pred zápasom opäť posilnila, prišli útočníci Tibenský a Rus Abramov, v ofenzíve si príliš nepolepšila. V 1. tretine si utvorila jedinú veľkú šancu, no v 19. minúte Novák stroskotal na brankárovi Lacovi.

V 2. tretine vyťažili domáci v 25. minúte šancu Žilku, no v 28. minúte opäť Šille pridal štvrtý gól Nitry po kolmej prihrávke a samostatnom nájazde, ďalší mal o pár sekúnd neskôr na hokejke Paulovič. Na 5:0 pre Nitru v 38. minúte zvýšil v presilovke Rzavský strelou spomedzi kruhov a Detvanom už zostávalo viac-menej len jediné, prehrať dôstojným spôsobom.

V 47. minúte sa Murček snažil prekonať Laca v bránke, no oveľa viac divákov nadchla v rovnakej minúte bitka bez rukavíc Sládka a Mikúša. Na gólovom poltucte sa podpísala v 48. minúte chyba Viarbického v bránke a v oslabení Blackwater len zvýraznil trápenie domácich a hegemóniu hostí. Korunu debaklu nasadil v 57. minúte H. Ručkay strelou pomedzi betóny.

HC 07 Orin Detva – HK Nitra 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)

Góly: 6. M. Pupák (Ondrušek, Ručkay), 9. Šille (Štumpf, Ondrušek), 14. Mezei (Krištof), 28. Šille (Korím, Pupák), 38. Rzavský (Paulovič), 48. Blackwater, 57. H. Ručkay. Rozhodovali: Lokšík, Lauff – Bogdaň, M. Korba, vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Sládok – Mezei 5+10+DKZ za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, zmeny: 14. Viarbicki za Nagya, 560 divákov.

Zostavy:

HC 07 Orin Detva: Nagy (14. Viarbicki) – Kuklev, Gachulinec, Macejko, Chovan, Sládok, Šimon, Jendroľ, Michalek – Milý, Ščurko, Novák – Abramov, Chovan, Tibenský – Žilka, Gašpar, Halás – Ondris, Murček, Surový

HK Nitra: Laco – Mezei, Rýgl, Milam, Ordzovenský, Kuzma, Versteeg, Mich. Pupák, Korím – Paulovič, Krištof, Kutálek – H. Ručkay, Mikúš, Blackwater – Luciani, H. Ručkay, Zdravský – Štumpf, Ondrušek, Šille