Nitra potvrdila priebežné štvrté miesto: V Poprade uchmatla tri body

Náročný program hokejistov pokračoval aj v nedeľu. Nitrania vycestovali na ľad Popradu.

Ilustračný obrázok k článku Nitra potvrdila priebežné štvrté miesto: V Poprade uchmatla tri body
46

Z aktivity v úvode stretnutia získali Popradčania výhodu presilovej hry. Petránovu delovku od modrej Foltán vyrazil iba k voľnému Štrauchovi, ktorý poslal puk z prvej do odkrytej časti siete, no brankár Nitry sa stihol presunúť a s pomocou obrancov upratali puk z bránkovej čiary do bezpečia. Nitrania zahrozili v 10. minúte Ručkayovým prienikom, po ktorom opečiatkoval hornú žŕdku Corbeilovej bránky. Ďalšiu tutovku spálil Macík po Krištofovej prihrávke v situácii dvoch na jedného. Otvoreniu skóre zabránil hokejkou v poslednej chvíli vracajúci sa Mlynarovič. Nitra sa dočkala dve sekundy pred koncom tretiny počas presilovky. Paulovičov gól do šatne musel odobriť ešte videorozhodca.

Po prvej prestávke sa Poprad pokúšal o nátlakovú hru, čo sa mu prvých desať minút aj darilo. Vyloženú streleckú príležitosť si ale nevypracoval. „Kamzíkov“ držal v hre fantastický výkon Corbeila, ktorý Nitranom pochytal, čo sa dalo. V samostatnom úniku neuspel Kryštof a minútu pred odchodom na druhú prestávku zastavil na bránkovej čiare i Palovičov pokus. Napätie na ľad priniesla situácia po skončení tretiny, keď Mlynarovič tvrdo dohral obrancu Nitry Milama.

Rozuzlenie prinieslo tretie dejstvo. V 44. minúte sa ihriskom preštrikoval Rzavský a bekhendom poslal puk pod hornú žrď – 0:2. Poprad znížil o tri minúty. Presilovkovú strelu McDowella po ľade šikovne tečoval Svitana. Pokoj na hokejky Nitry vzápätí vrátil Blackwater a na priebežných 4:1 pre hostí zvýšil Macík. V záverečných minútach si ale na trestnú lavicu postupne sadli až traja Nitrania. Presilovku 5 na 3 domáci umocnili odvolaním brankára Corbeila. Počas nej už po pár sekundách znížil na rozdiel dvoch gólov Heizer, pričom výhoda Popradu pokračovala ďalej. Minútu a 11 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby Nitra po zásahu Andreasa Štraucha viedla už iba o jediný gól. Hostia ale už svoje oslabenie ubránili a v Poprade napokon triumfovali 4:3.

HK Poprad – HK Nitra 3:4 (0:1, 0:0, 3:3)

Góly: 47. Svitana (McDowell, Brejčák), 59. Heizer (McDowell, Buc), 59. Štrauch (Svitana) – 20. Paulovič (Macík, Mezei), 44. Rzavský (J. Ručkay), 48. Blackwater (Slovák), 55. Macík (Pupák). Rozhodovali: Kalina, Štefik – Korba, Bogdaň, vylúčení: 2:8 na 2 min, navyše Mlynarovič (Poprad) 10 minút za nešportové správanie a 20 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1596 divákov.

Poprad: Corbeil – Brejčák, McDowell, Davydov, Petran, Fabian, Dinda, Krempaský, Ježek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Abdul, Heizer, Buc – Paločko, Vartovník, Bondra – Lichanec, Paločko ml., Hvila

Nitra: Foltán – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Mir. Pupák, Versteeg, Korím, Mich. Pupák – Paulovič, Krištof, Macík – Blackwater, Slovák, H. Ručkay – Rzavský, J. Ručkay, Csányi – Ondrušek, Fominych

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Je pravda, že sme v prvej tretine chceli s Nitrou hrať profesorský hokej. Bolo to ale z našej strany veľmi zlé. Nitrania boli veľmi efektívni, keď sa tromi gólmi na konci stretnutia dostali do veľkého vedenia. Ku cti nám slúži, že sme bojoval až do konca, za čo patrí chlapcom chvála.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Prvú tretinu sme hrali veľmi dobre. Presne tak, ako chceme hrať zápasy vonku, teda kombinačne, aby sme domácich nepúšťali do tlaku. V presilovke sme šli do vedenia 1:0. V závere zápasu sme potom odskočili o tri góly a hráči to možno trocha podcenili. Potom to bolo divoké, ale myslím si, že sme vyhrali zaslúžene.“

HK Poprad - HK Nitra 3:4