Nitra potvrdila pozíciu lídra na ľade Skalice: Rozhodol hetrik Macíka

Zápas prvého s posledným mohol priniesť zmenu skóre už v úvode, keď hostia hrali presilovku po vylúčení Jankoviča. Ševela však zachránil ich najväčšiu šancu, keď sa pred ním ocitli sami až traja Nitrania, ale Blackwater zaváhal.

Ilustračný obrázok k článku Nitra potvrdila pozíciu lídra na ľade Skalice: Rozhodol hetrik Macíka

Za domácich mal v početnej výhode po vylúčení Štefanku dobrú šancu Zálešák, ale nevyužil ju a po samostatnom prieniku neuspel ani Komínek. Hralo sa v rýchlom tempe, obaja brankári mali čo riešiť. Domáci najskôr nevyužili ďalšiu presilovku pri vylúčení Štefanku, ale následné vylúčenie Kuzmu už potrestali, keď bekhendom prekonal Valenta Komínek. Hostia vyrovnali v 25. min, keď po ľade presne trafil Laliberte. Potom nasledovali viaceré vylúčenia, Skaličania dokonca hrali presilovku 5:3, ale túto situáciu vôbec nezvládli. V 35. min bol vylúčený Bezúch a hostia presilovku využili, aj keď gól Macíka musel potvrdiť až videorozhodca. V tejto časti zápasu získala Nitra miernu prevahu, hoci domáci vzdorovali bojovnosťou, dobrým pohybom a aj dôrazom v osobných súbojoch. V 43. min boli vylúčení Stloukal a Jankovič, ale pri hre 4:4 sa skóre nemenilo. Domáci sa snažili vyrovnať, ale viazla im kombinácia a strelecký dôraz pre nitrianskym gólmanom. V 50. min sa podarilo Macíkovi spomedzi kruhov po ľade prestreliť Ševelu a hostia viedli 3:1. V záverečnej desaťminútovke sa viac bojovalo ako hralo, hostia sa zamerali na ubránenie priaznivého výsledku. V power-play poistil víťazstvo Nitry Macík, ktorý tak dosiahol hetrik.

HK 36 Skalica – HK Nitra 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Roman Šimíček, tréner Skalice: „V prvej tretine sme boli Nitre vyrovnaným súperom, možno sme mali miestami aj viac z hry. Dali sme však len jeden gól. V druhej tretine sme doplatili na našu nekoncentrovanosť, urobili sme hlúpe fauly, ktoré súper potrestal gólmi. V tretej tretine sme do toho išli naplno, ale zase sme nevyužili šance, čo je naša trvalá slabina.“

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Vieme, že Skalica je doma nepríjemná, hráči dobre korčuľujú, čo sa aj potvrdilo v prvej tretine ktorú vyhrala. V druhej tretine sme zlepšili hru, využili sme presilovku. Myslím si, že rozdiel bol dnes aj v brankároch, kde ten náš nás podržal. Svoju úlohu zohrala aj strelecká forma Macíka, ktorý hetrikom rozhodol o našom víťazstve.“