Nitra pokorila Trenčín: Vyšvihla sa na čelo ligovej tabuľky!

Nitriansky zimný štadión bol svedkom pekného hokejového divadla a obrovskej radosti. O tú sa postarali domáci hokejisti v zápase s Trenčínom.

Ilustračný obrázok k článku Nitra pokorila Trenčín: Vyšvihla sa na čelo ligovej tabuľky!

V súboji druhého s tretím mohla ísť Nitra do vedenia už v druhej minúte, no Macík neuspel v brejkovej situácii. V 7. minúte však bol po krásnej kombinačnej akcii úspešný domáci Piačka a otvoril skóre. V 12. minúte využila Nitra presilovú hru, po presnej prihrávke Slováka skóroval Kanaďan Blackwater. Päť sekúnd pred prvou sirénou mohli domáci viesť ešte vyšším rozdielom, no Američan Milam trafil od modrej čiary žrď trenčianskej bránky.

V druhej časti stretnutia boli hostia aktívnejší a v 25. minúte znížili, presnou strelou z ľavej strany skóroval Nemec. O desať minút prišlo vyrovnanie, keď Hlinka využil presilovú hru strelou pomedzi Valentove betóny.

Tretia tretina sa hrala opatrne, no Nitra s pribúdajúcimi minútami zvýšila ofenzívu a v 54. minúte po peknej individuálnej akcii strelou k bližšej žrdi prekonal z pravého kruhu Cháberu a dosiahol svoj druhý gól v zápase. V závere hrali hostia bez brankára, no nevyplatilo sa im to. Kutálek Dukle vzal puk a do prázdnej bránky upravil stav na konečných 4:2.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Vynikajúci zápas, zo začiatku sme mali vylúčenia, no dali sme dva góly. Potom sme si počkali na svoje šance a napokon vyhrali.“

Ján Kobezda, tréner Trenčína: „Som spokojný s našou obrannou hrou, hrali sme kolektívne, hokej sa musel každému páčiť, no musíme sa vyvarovať individuálnych chýb, pre ktoré sme štyrikrát inkasovali.“