Nitra otočila zápas s Trenčínom! Rozhodol gól do šatne

Oba celky začali pod Zoborom svižne a dostávali sa do dobrých príležitostí. Divákov vzrušili tri šance Segľu krátko po sebe, keď mu najskôr prihral Kováčik a potom dvakrát Chrenko, no Škrečko si svoj post zastal.

Ilustračný obrázok k článku Nitra otočila zápas s Trenčínom! Rozhodol gól do šatne

Vedenia sa ujali hostia, keď v 11. minúte vystrelil Sojčík od mantinelu spoza ľavého kruhu a prekonal Valenta. Domácim sa však podaril zvrat v rozpätí záverečných troch minút prvej tretiny, keď po strele od modrej doklepol puk za chrbát Škrečka Tománek a desať sekúnd pred prvou sirénou Hamrák našiel Ordzovenského, ktorý príklepom prestrelil brankára Trenčína – 2:1.

V druhej tretine Trenčania v snahe vyrovnať ožili, no gól nestrelili, naopak inkasovali, Jokila po závare pred bránou hostí vystrelil a tečovaný puk skončil oblúčikom ponad brankára Škrečka za jeho chrbtom – 3:1. V 38. minúte mohla Dukla znížiť no neobsadený Marosz po prihrávke Pardavého poslal puk nad bránku Nitry.

V polovici tretej časti stretnutia Mašlonka vystrelil z ľavej strany, zdalo sa, že puk skončil za bránkovou čiarou, no Baluška po telefonickom rozhovore s videorozhodcom tento názor nezdieľal a skóre sa nemenilo. Na konci 52. minúty Segľovi v nájazde krátky blafák nevyšiel a Škrečko si zapísal úspešný zákrok. V závere hrali hostia bez brankára, no na výsledku 3:1 sa nič nezmenilo.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Na začiatku sme nemohli chytiť tempo, no myslím si, že o výsledku rozhodol druhý gól v závere prvej tretiny. Nepremenili sme množstvo príležitostí, ale nepripustili sme zdramatizovanie zápasu.“

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: „Začali sme dobre, strelili sme gól, no potom sme inkasovali dva a od toho momentu sme sa nevedeli dostať z kŕča. V ďalšom priebehu sme boli málo efektívni v zakončení i v korčuľovaní.“