Nitra nezaváhala ani na ľade Žiliny: Body putujú pod Zobor

Nitre počas 21. kola najvyššej súťaže chýbalo niekoľko hráčov. Ani oklieštená zostava však hosťom nebránila k plnému bodovému zisku.

Ilustračný obrázok k článku Nitra nezaváhala ani na ľade Žiliny: Body putujú pod Zobor

Prvú dobrú šancu mali domáci, keď na konci 2. minúty vypálil Holovič, ale Lawson výborne zasiahol. Hra mala dobré tempo, hralo sa bez zbytočných prerušení a viac práce mal nitriansky brankár. Žilinčania však strieľali iba z pozícií, ktoré boli pre Lawsona riešiteľné. Od 14. minúty sa zápas začal kúskovať. Najskôr išiel na trestnú lavicu Tomas, sily na ľade vyrovnal o chvíľu Krištof. O pár sekúnd oslabil svoj tím Švec a Nitrania presilovku 4 proti 3 využili vďaka dôrazu Pauloviča pred bránkou. Navyše mali k dispozícii vďaka faulu Chaloupku ďalšiu presilovku, chvíľu aj o dvoch hráčov, no po naskočení Šveca na ľad fauloval Mikúš a do početnej výhody sa dostali aj „vlci“. Nič z nej však nevyťažili a hostia si záver tretiny postrážili.

V úvode druhej časti sa neustrážil Blackwater a po jeho faule v následnej presilovke v 23. minúte domáci vyrovnali Holovičom. O minútu a pol Nitrania získali vedenie naspäť. „Vlci“ nechali medzi kruhmi úplne voľného Mikúša, ktorý premenil na gól Rýglovu prihrávku. Žilina sa snažila o vyrovnanie, Lawson však svoj tím podržal pri viacerých pokusoch jej hráčov. V 31. minúte išli hostia po prvý raz do dvojgólového vedenia, Blackwater prihral Milamovi, a ten švihom prekonal Tomeka. Zvýšiť mohol o chvíľu Šille, jeho pokus Tomek zneškodnil betónom, no hostia šli do presilovky. Z nej nič nevyťažili, naopak, na jej konci ich bolo na ľade viac a do početnej výhody sa dostali „vlci“. Boli síce v tlaku, hostí však neprekvapili. Tí pykali opäť za faul Blackwatera, no ani tento prehrešok Žilina nepotrestala gólom a navyše dohrala tretinu v oslabení.

„Vlci“ pokračujúcu presilovku Nitranov ubránili, ale na jej konci faulovali opäť, a hostia mohli pohodlne kontrolovať svoj náskok. Žilinčania sa nevedeli chytiť, ani dostať hostí pod tlak, hra sa im nedarila, Nitra navyše z každej šance nebezpečne zakončovala a Tomek mal neustále nejakú prácu. V 48. min.úte zvýšil šance domácich na bodový zisk Švihálek, keď tvrdo príklepom prestrelil Lawsona a znížil na 2:3. Žilina sa snažila o vyrovnanie, ožili aj tribúny, ale v 53. minúte Tomek iba vyrazil puk a Krištof zblízka opäť zabezpečil hosťom dvojgólový náskok. Ten už vicemajster kontroloval, a hoci sa „vlci“ odhodlali dve a pol minúty pred koncom k hre bez brankára, vôbec nič z nej nevyťažili.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 23. Holovič (J. Jurík), 48. Švihálek – 15. Paulovič (Milam), 24. T. Mikúš (Rýgl), 31. Milam (Blackwater, Ordzovenský), 53. Krištof (T. Mikúš, Paulovič). Rozhodovali: Lokšík, Jonák – Gegáň, Junek, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 873 divákov

Zostavy:

Žilina: Tomek – P. Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, Hatala, Mich. Roman, Mendrej – Handlovský, Hruška, Klimenta – Tomas, Švihálek, J. Jurík – Rogoň, Holovič, Stupka – E. Švec, Ondruš, Dolinajec

Nitra: Lawson – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Korím, Versteeg, Mich. Pupák – T. Mikúš, Krištof, Paulovič – Šiška, Blackwater, Kutálek – Csányi, Šille, Mir. Pupák – Fominič, Ondrušek, D. König

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: „Náš výkon sa v porovnaní s predchádzajúcim duelom diametrálne zlepšil, boli sme aktívni, snažili sme sa byť agresívni v osobných súbojoch, žiaľ, v niektorých prípadoch to vyústilo do faulov a dostali sme sa do defenzívy. Odohrali sme dobrý zápas, boli sme hokejoví, išli sme si pre víťazstvo. Žiaľ, čo padlo Nitre, nám nepadlo, taký je šport. Chlapcom nemôžem nič vyčítať, s výkonom som spokojný, ale súper dal o dva góly viac a vyhral.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Prišli sme v improvizovanej zostave, maródka medzi našimi útočníkmi je značná, ale aj domáci boli na tom podobne. Išli sme do vedenia a bojovnosťou sme zápas doviedli do víťazstva, hoci sa v závere domáci, aj bez brankára, snažili o tlak. Za bojovnosť si body určite zaslúžime.“