Nitra nedala mladíkom z HK Orange 20 šancu: Nastrieľala im 10 gólov

Hokejisti HK Orange 20 začali aktuálny ročník úspešne, keď z 5 zápasov tri vyhrali. Pod Zoborom však nedostali žiadnu šancu.

Ilustračný obrázok k článku Nitra nedala mladíkom z HK Orange 20 šancu: Nastrieľala im 10 gólov
75

Už od úvodu to boli hráči Nitry, ktorí mali hru pevne vo svojich rukách, a brankár Durný tak mal oveľa viac práce ako jeho náprotivok Hartzell. Prvý gól zápasu strelil v 5. minúte Luciani a ten istý hráč zvýšil o štyri minúty na rozdiel dvoch gólov. Zníženie mal na hokejke v 16. minúte Jaško, ktorý sa ocitol sám pred nitrianskym brankárom, ale ten si s jeho pokusom poradil.

Nástup do druhej tretiny bol opäť v réžii Nitry, keď už po pár sekundách úspešne zakončil peknú akciu Friedmann – 3:0. Domáci jasne dominovali a mladíkom robili problémy svojim aktívnym pohybom a istotou na hokejke. Možnosť na zníženie skóre odmietla „dvadsiatka“, keď nevyužila takmer dvojminútovú presilovú hru o dvoch hráčov. Domáci mali vzápätí rovnakú možnosť a početnú výhodu o dvoch hráčov zvládli, v 29. minúte strelil Paulovič štvrtý gól Nitry. Skóre sa aj naďalej hrozivo zvyšovalo a o dve minúty Blackwater prekonal Durného – 5:0. Gólostroj Nitry sa v druhej tretine zastavil až na čísle šesť, keď v 34. minúte zakončil peknú kombináciu druhým gólom v zápase Friedmann. Výsledok mohol byť pre zverencov trénera Bokroša ešte horší, ale Kutálek svoj únik zakončil len strelou do brvna.

Nitranom zápas „chutil“ a v 44. minúte pridal ďalší gól Štumpf – 7:0. Hostia si nevedeli vypracovať väčšiu šancu ani počas presilovej hry. Postupne sa začalo na ľade viac iskriť, keď si hráči medzi sebou rozdali pár „sekier“. Postupne sa začala približovať aj méta 10 gólov. Na 8:0 zvýšil druhým gólom v zápase Paulovič, ktorý mal dostatok času na zakončenie a Durného si vychutnal. Nitranom vychádzalo doslova všetko, čoho sa dotkli. Ukážkou bol aj deviaty gól, keď Rais pri strele zlomil hokejku, ale puk sa dokĺzal až na hokejku Rzavského, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu. Najmä v súbojoch jeden proti jednému ukázali domáci hráči svoju kreativitu a technickú vyspelosť. Zborové skandovanie fanúšikov, ktorí si pýtali desiaty gól sa vyplnilo. Brankár Durný si vypil kalich horkosti až do dna a desiatym gólom uzavrel stav stretnutia Cope.

HK Nitra – HK Orange 20 10:0 (2:0, 4:0, 4:0)

Góly: 5. Luciani (Korím, Blackwater), 9. Luciani (Friedmann, Blackwater), 21. Friedmann (Luciani, Blackwater), 29. Paulovič (Rais, Mezei), 31. Blackwater (Luciani, Milam), 34. Friedmann (Luciani, Blackwater), 44. Štumpf, 50. Paulovič (Krištof, Šille), 58. Rzavský (Rais, Šille), 59. Cope (Krištof, Rais). Rozhodovali: Fridrich, Štefik – Kacej, Synek, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, zmeny: Šille (Nitra) od 45. minúty, 1047 divákov

HK Nitra: Hartzell – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Korím, Kováčik, Pupák, Šille – Cope, Krištof, Paulovič – Blackwater, Friedmann, Luciani – Kutálek, Mikúš, H. Ručkay – Rzavský, Šiška, Štumpf

HK Orange 20: Durný – Hílek, Matejovič, Švarc, Zeleňák, Hedera, Fereta, Kuna, Dlapka – Jaško, Kundrik, Musliu – Vybíral, Čacho, Vašaš – Smolka, Tamáši, Šmida – Václav, Bjalončík, Mesaroš

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Na dnešný zápas sme sa pripravovali, lebo ‚dvadsiatka‘ podáva veľmi dobré výkony, a ten ich aktívny hokej s dohrávaním súbojov sme zvládli. Naopak, my sme boli tí, ktorí určovali tempo zápasu a držali sme sa krátkych striedaní, aby tempo bolo vysoké. Dohrávali sme súboje a tlačili sa do bránky. Myslím si, že ten výsledok hovorí za všetko a sme radi, že sme to zvládli takýmto štýlom. Zajtra nás čaká dôležitý zápas a už treba byť hlavami v Košiciach a zodpovedne sa na tento zápas pripraviť.

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: „Pre nás to bolo veľmi poučné stretnutie, žiaľ, po takomto výsledku sa mi ho bude ťažko hodnotiť, ale predsa sa o to pokúsim. Myslím si, že rozhodol dobrý nástup Nitry do zápasu. Hneď v 10. minúte sme prehrávali 2:0, Nitra sa upokojila a hrala veľmi dobre. V druhej tretine sme chceli zatlačiť Nitru a dať kontaktný gól, žiaľ, urobili sme hneď v prvej minúte individuálnu chybu, z ktorej Nitra dala na 3:0. Myslím si, že to nalomilo psychiku niektorých hráčov. Potom sme robili chybu za chybou a k tomu aj zbytočné fauly. Pre nás trénerov je to veľmi poučné stretnutie, pretože Nitra mala dnes výborný pohyb, výbornú organizáciu. Bolo tam veľa osobných súbojov a na to si musia chlapci zvyknúť. Samozrejme ma ten výsledok veľmi mrzí. Na druhej strane sme videli hráčov v situáciách, v ktorých ich chceme vidieť, pretože takéto zápasy sa hrajú na MS.“