Monika Földešiová Od Vás

Nitra na kolkárskom maratóne

Už šiesty ročník podujatia GA24 Galantský kolkársky maratón 2011 znovu potvrdil, že turnaj má v kolkárskom svete výborné meno a záujem o účasť na ňom je obrovský.

Organizátorom sa podarilo na FUNK Galantskom kolkárskom maratóne 2010 vytvoriť svetový rekord v kategórii „Najväčší kolkársky turnaj na svete“ a dostali aj certifikát z Guinnessovej knihy rekordov. Aj tento úspech urobil turnaju také meno, že nebyť obmedzenia v počte účastníkov, mohli by sa v Galante pokúsiť o svetový rekord znovu. Limit 164 súťažiacich v tomto ročníku bol prekonaný behom pár dní a organizátori museli odmietnuť viac ako 100 záujemcov a predčasne ukončiť prijímanie prihlášok. Po logicky najpočetnejšom zastúpení kolkármi galantského klubu boli druhým oddielom v počte zúčastnených kolkárov práve kolkári Nitry. Zo štrnástich zúčastnených podal najlepší výkon Miroslav Oravec, ktorý výkonom 550 obsadil celkovo 7. miesto. Samotný turnaj bol znovu oslavou kolkárskeho športu. Výborná atmosféra, dobré športové výkony, množstvo kolkárov a hostí a tradične dobrá, spoľahlivá organizácia – to boli hlavné črty tohtoročného kolkárskeho maratónu. Na dráhach sa vystriedali kolkári a kolkárky z Česka, Maďarska a Slovenska, každý hádzal 120 hodov združených. Hlavnými kategóriami turnaja boli súťaž dvojíc a jednotlivcov. Na dráhach sme videli mužov, ženy, dorastencov aj dorastenky. Ceny boli udelené aj v špeciálnych kategóriách pre najstaršieho kolkára, najmladšieho kolkára a za výkon nad 600 zvalených kolkov. GA24 Galantský kolkársky maratón trval presne 37 hodín 54 minút 11 sekúnd. Zvalilo sa celkovo 71 231 kolkov. Hlavnú cenu v kategórii jednotlivcov získal výkonom 595 zvalených kolkov Ivan Baboš z Interu Bratislava. V kategórii žien víťazstvo získala Renáta J. Szabó z maďarského oddielu Kőfém SC a najlepším dorastencom sa stal Tibor Varga zo Zlatých Klasov výkonom 578 zvalených kolkov. Najstarším účastníkom bol Lukáč Karlubík zo Slávie Nitra, ktorý skončil na 113.mieste. Ešte stále aktívny hráč mal v čase maratónu viac ako 79 rokov. Najmladším účastníkom bola 13-ročná Nikola Mazúchová zo Šale, ktorá skončila na 140.mieste. [color=#ff0000] Výsledky GA24 Galantský maratón 2011 [/color] Jednotlivci muži: