Nitra na domácom ľade porazila Košice: Rozhodli rýchle góly v úvode zápasu

Nitrianski hokejisti potvrdili dobrú formu aj na domácom ľade. Pod Zoborom porazili úradujúceho majstra z Košíc.

Ilustračný obrázok k článku Nitra na domácom ľade porazila Košice: Rozhodli rýchle góly v úvode zápasu

V šlágri 21. kola hokejovej Tipsport ligy privítala Nitra pod Zoborom Košice a domáci sa ujali vedenia v stretnutí už po 27 sekundách hry, medzi kruhmi sa k puku dostal Slovák a strelou švihom trafil pravý horný roh Halászovej bránky. O dve minúty bolo 2:0, pred bránkou aktívny Štefanka šikovne oklamal Halásza a bekhendovou strelou poslal puk do odkrytej košickej bránky. V 11. minúte využili Košice presilovku, Deyl poslal puk od modrej čiary pred domácu bránku a tam ho nikým neatakovaný nitriansky odchovanec Hrnka tečoval pomedzi nohy domáceho brankára.

V 6. minúte druhej tretiny šli Nitrania opäť do dvojgólového vedenia, peknú kombináciu v presilovej hre zakončil znovu Štefanka. O dve minúty dosiahli Košice ďalší kontaktný gól, Bartoš našiel úplne voľného ex-Nitrana Lelkeša a ten prekonal Valenta.

Aj v tretej časti stretnutia predvádzali obe mužstva rýchly útočný hokej, no diváci sa už gólu nedočkali. Nitra zvíťazila 3:2.

HK Nitra – HC Košice 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Mali sme veľmi dobrý úvod, zatlačili sme súpera a dali sme dva góly, v konečnom dôsledku možno toto rozhodlo. Zvyšok zápasu sme veľmi dobre bránili, hráči hrali obetavo, odovzdali maximum a sme radi, že sme vyhrali. Pred takýmto fantastickým publikom chceme doma len vyhrávať.“

Marcel Šimurda, asistent trénera Košíc: „Tento zápas nebol z našej strany ideálny. Nezachytili sme úvod, boli sme pomalší, slabšie sme korčuľovali, Nitra sa dostala do vedenia a hoci sme sa dostali do zápasu, napokon sme ho nezvládli.“

FOTO : HK Nitra - HC Košice