Rastislav Búgel Hokej

Hokejisti HK Nitra utrpeli v sobotňajšom zápase Ligy majstrov zahanbujúci debakel pred vlastnými divákmi od českého Bíli Tygři Liberec 0:9. Hosťom vyšla najmä úvodných pätnásť minútu, počas ktorých nasúkali súperovi päť gólov.

Ilustračný obrázok k článku Nitra doma vyfasovala poriadny výprask: Liberec poslal do siete "Corgoňov" deväť pukov!

Pod Zoborom sa predstavil zakladajúci člen Champions Hockey League z Liberca a začal viac ako dobre, keď už v 6. minúte vyhrával 4:0. Do streleckej listiny sa v rozpätí 119 sekúnd zapísali Výtisk, Vampola, Bakoš a Jelínek, v 15. min stanovil stav po prvej tretine Bulír – 0:5.

Aj v druhej časti hry mali domáci hráči po štvrtkovom stretnutí vo Švédsku ťažké nohy a hostia pokračovali vo svojej rýchlej hre. Ďalšie dva góly libereckého celku pridali Lakatoš a Valský – 0:7.

V tretej tretine pokračovalo stretnutie znovu v svižnom tempe so snahou domáceho celku streliť aspoň čestný gól, no nepodarilo sa, naopak, hostia gólmi Valského a Krenželoka stanovili výsledok na konečných 0:9.

HK Nitra – Bíli Tygři Liberec 0:9 (0:5, 0:2, 0:2)

Góly: 4. Výtisk (Valský), 5. Vampola, 6. Bakoš (Radivojevič), 6. Jelínek (Krenželok), 15. Bulíř (Jelínek, Šimek), 23. Lakatoš (Stránský, Vlach), 31. Valský (Krenželok), 50. Valský (Krenželok), 59. Krenželok (Valský)

Antonín Savjaňa, tréner Nitry: „Boli sme vo všetkých činnostiach pomalší a pri ťažkom pohybe sa nedá vzdorovať takému celku ako je Liberec.“

Juraj Štefanka, útočník Nitry: „Dnešný zápas nám vôbec nevyšiel, nevyšla nám prvá tretina, ani druhá tretina. V tretej sme trošku ohrozili brankára, ale nebolo nám súdené, aby sme dali gól. Vybrali sme si zlý deň, hrali sme veľmi zle. Chcem sa však poďakovať divákom, boli fantastickí aj za toho stavu, aký bol.“

Filip Pešan, tréner Liberca: „Stretnutie bolo pre oba celky ťažké, čo sa týka podmienok, sme radi, že nám na začiatku padli štyri góly. Domáci mali úžasných divákov, napriek nepriaznivému stavu celý zápas povzbudzovali.“