Nitra doma podľahla Košiciam: Hokejisti prehrali futbalovým výsledkom!

Šláger kola hokejovej extraligy priniesol vyrovnaný hokej. V zápase prvých Košíc s druhou Nitrou rozhodol jediný gól.

Ilustračný obrázok k článku Nitra doma podľahla Košiciam: Hokejisti prehrali futbalovým výsledkom!

V šlágri 48. kola sa pod Zoborom predstavil líder tabuľky a prvý mal možnosť v 9. minúte otvoriť skóre domáci Kováčik, no trafil iba žŕdku Staňovej bránky, vzápätí tesne minul Nádašdi. Krátko nato prišiel trest, po chybe v obrane Nitry sa dostal k puku Jenčík a prestrelil Lakosila – 0:1.

Otrasný faul

V 9. minúte druhej tretiny poslal obranca hostí Klouček nešetrným zákrokom do hlavy na ľad domáceho Kováčika a rozhodca ho poslal predčasne do šatne. Následnú presilovku však Nitra nevyužila. Napriek tomu, že si v strednej časti stretnutia vypracovali hráči oboch celkov niekoľko dobrých príležitostí, divaci videli bezgólovú tretinu.

Šance na vyrovnanie

V 9. minúte tretej tretiny sa v presilovej hre objavil sám pred bránkou Košíc Kováčik, no tesne minul. Ďalšie príležitosti mali Lukáš Novák i Tománek, no zoči-voči Staňovi neuspeli. Košice tak zvíťazili pod Zoborom futbalvo 1:0

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Aby sme dnes uspeli, chcelo by to obetavý výkon, no sklamali sme hlavne strelecky. V úvode sme boli lepší, ale po góle Košíc hráči vypadli z role a bez gólov sa nedá uspieť. Nie sme rocková kapela, aby sme stále vyhrávali.“

Anton Tomko, tréner Košíc: „Cestovali sme do Nitry s cieľom vrátiť jej prehru z našeho ľadu. Dali sme gól v prvej tretine, ustáli sme dlhú presilovku Nitry, čo bol dôležitý faktor. Dodalo nám to psychické sily a sme radi, že sme od Nitry bodovo odskočili.“