Nitra doma naďalej neporazená: Pod Zoborom padol aj Liptovský Mikuláš

Zápas mal od úvodu dobré tempo. Na prvý gól nemuseli diváci dlho čakať a na ich radosť to boli práve domáci, ktorí otvorili skóre zápasu vskutku kuriózne.

Ilustračný obrázok k článku Nitra doma naďalej neporazená: Pod Zoborom padol aj Liptovský Mikuláš
73

Nastrelený puk zasiahol hosťujúceho obrancu Nádašdiho, ktorému zostal puk vo výstroji a vypadol presne pred Košarišťanom, kde striehol H. Ručkay. Ten poslal puk za brankára Liptákov – 1:0. Hostia robili veľa chýb v obrannom pásme, ale Nitrania ich nevedeli potrestať a trest prišiel v podobe vyrovnania. V 8. minúte vznikla pred Hartzellom skrumáž, v ktorej sa najlepšie zorientoval Spilar a vyrovnal na 1:1. Liptáci sa z vyrovnania dlho netešili, keďže už o minútu poslal domácich opäť do vedenia Luciani – 2:1. V 13. minúte nastrelil konštrukciu bránky H. Ručkay a hráči Nitry sa dožadovali videa, ale márne, skóre sa nezmenilo. V 18. minúte najskôr urobil veľkú chybu Hartzell, Kriška však ponúknutú šancu trestuhodne zahodil. Ten istý hráč svoje zlyhanie o pár sekúnd napravil a prekvapil dezorientovanú obranu domácich.

V prvej polovici druhej tretiny diváci väčšie šance nevideli, obe mužstvá boli nepresné. Domácim v 30. minúte vrátil tretíkrát vedenie T. Mikúš. Následne Nitrania potvrdili presilovkové trápenie, keď mali k dispozícii viac ako minútovú početnú výhodu o dvoch hráčov, ale aj napriek obliehaniu bránky hostí ju nevyužili. Kým v prvej tretine nebol ani jeden vylúčený hráč, v druhej ich bolo až osem. Presilovú hru o dvoch hráčov mali aj hostia, ale brániaca trojica Nitry odolala.

Na začiatku tretej tretiny zaujal čistý zákrok Pacalaja na Lucianiho. Hostia nastúpili do posledného dejstva s jednogólovým mankom, ktoré chceli zmazať, a z Nitry si odviezť aspoň bod, ale nedarilo sa im dostať domácich pod tlak. V 51. minúte mal na hokejke vyrovnanie B. Rapáč, zoči-voči Hartzellovi však neuspel. Nitrania bránili stredné pásmo a nepúšťali Liptákov do výhodných pozícií. Dvadsať sekúnd pred koncom skúsili hostia hru bez brankára, ale na výsledku sa už nič nezmenilo a domáci zvíťazili 3:2.

HK Nitra – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Góly: 3. H. Ručkay, 9. Luciani (Blackwater, Milam), 30. T. Mikúš (Blackwater, Luciani) – 8. Spilar (Uram, M. Sukeľ), 18. Kriška (B. Rapáč, Suchý). Rozhodovali: Orolin, Štefik – Jobbágy, Korba, vylúčení: 6:6, presilovky a oslabenia: 0:0, 2216 divákov

Zostavy:

Nitra: Hartzell – Mezei, Pupák, Ordzovenský, Milam, Korím, J. Kováčik, Hruška, Versteeg – Rzavský, Krištof, Paulovič – Blackwater, Šille, Luciani – Kutálek, T. Mikúš, H. Ručkay – Šiška, A. Kollár ml., Štumpf

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Mezovský, Nádašdi, Suchý, Kuráli, Pacalaj, Tabaček, Mat. Bača, Devečka – Uram, M. Sukeľ, Spilar – Kriška, Paukovček, B. Rapáč – J. Sukeľ, Langhammer, Števuliak – Kabáč, Piatka, Laco

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „My sme odohrali v piatok dobrý zápas v Trenčíne a vyšli sme naprázdno. V nedeľu ten výkon nebol ideálny, ale taký je hokej. Máme tri body a to je veľmi dôležité. Liga je extrémne vyrovnaná a všetky mužstvá majú kvalitu. My chceme, aj budeme pracovať s mladými hráčmi. Najmä v útoku máme dosť mladých hráčov a výkony sú niekedy kolísavé. Jeden zápas odohráme dobre, druhý je zasa horší, čiže musíme stabilizovať výkonnosť. Pre nás sú to však v nedeľu dôležité tri body a sme radi, že sme ich získali.“

Pavel Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: „Mňa nedeľná prehra nesmierne mrzí, pretože chlapci podali jeden zodpovedný, kvalitný výkon a v mnohých častiach sme dostávali súpera pod tlak. Žiaľ, to, čo padlo súperovi, nám nepadlo. Dostali sme dva kuriózne góly, ale taký je hokej. Teší ma najmä výkon mužstva, ale neteší ma, že odtiaľto odchádzame bez bodu.“