Aktualizované Rastislav Búgel Futbal

Náročný zápas pre FC Nitra: Štyri góly Pauknera zostrelili Sereď

Nitriansky klub FC Nitra hostil v druhom kole Doxxbet ligy náročného súpera zo Serede. Nitra napokon vyhrala hokejovým výsledkom.

Ilustračný obrázok k článku Náročný zápas pre FC Nitra: Štyri góly Pauknera zostrelili Sereď

Druhé kolo aktuálneho ročníka Doxxbet ligy sľubovalo stretnutie s poriadnym nábojom. Dopadlo to tak napokon aj na trávniku. Svedčí o tom bilancia rozdaných kariet. Žltú kartu uvidel Dubeň, Paukner a Orolín. Červenú kartu za dve žlté dostal Hutta.

Stretnutie začali aktívnejšie nitrianski futbalisti, čo vyústilo aj v mierne sa zvyšujúce napätie na ihrisku. Výsledkom bol pokutový kop v 24.minúte, ktorý úspešne premenil Paukner. Ten sa týmto zásahom naštartoval. Hostia po inkasovanom góle zvýšili aktivitu, výsledkom čoho bol vyrovnávajúci gól Orolína (1:1).

Druhý polčas už bol naplno v rukách domácich futbalistov. Parádne sa predviedol najlepší strelec uplynulého ročníka – Matúš Paukner. Ten súpera nešetril a pridal okrem penalty aj ďalšie tri presné zásahy. Súperova sieť sa napla pod náporom v 56. minúte po Pauknerovom presnom zásahu. Nasledoval gól Urblíka v 63. minúte a ešte dva presné zásahy Pauknera. Nitra sa tak vysokým víťazstvom vyšvihla na prvé miesto skupiny Západ.

FC Nitra – ŠKF Sereď 5:1 (1:1)

Góly: 24.min 1:0 Paukner (11m), 29.min 1:1 Orolín, 56.min Paukner 2:1, 63.min Urblík 3:1, 75.min Paukner 4:1, 79.min Paukner 5:1

FC Nitra: Hipp – Ďurek, Kostelný, Dubeň, Kotora – Petráš, Charizopulos, Urblík, Morong – Paukner, Benčík