Rastislav Búgel Futbal Futbal

Nitrianski futbalisti majú za sebou účasť v treťom kole druhej najvyššej slovenskej súťaže. Zverenci trénera Hippa cestovali do Nového Mesta nad Váhom.

Ilustračný obrázok k článku Napínavý zápas futbalistov v Novom Meste nad Váhom: Nitre nepomohli ani dva góly Pauknera

Futbalisti FC Nitra cestovali počas tretieho kola Doxxbet ligy na trávnik AFC Nové Mesto nad Váhom. Hostia mali skvelý úvod stretnutia, ktorý im napokon zabezpečil bodový zisk.

Skóre zápasu síce otváral v 21. minúte Paukner (0:1), no o dve minúty bolo zásluhou Kutaja vyrovnané. Nové Mesto nad Váhom sa do konca prvého polčasu presadilo ešte raz. Vedenia sa domáci celok ujal v 35. minúte zásluhou Vlada (2:1).

V druhom dejstve sa nitrianski športovci snažili o zvrat, no domáci vsietili svoj tretí gól a Nitre odskočili (3:1). V 77. minúte to bol opäť Pauker, ktorý dostal Nitru na dostrel, no jej futbalisti už nedokázali zo zápasom nič spraviť. Nitra si tak v aktuálnej sezóne pripísala svoju prvú prehru.

AFC Nové Mesto nad Váhom – FC Nitra 3:2 (2:1)

Góly: 23. Kutaj, 35. Vlado, 64. Utban – 21.a 77. Paukner