Michal Majer Futbal

Na zelenom trávniku bez úspechu

17. kolo futbalovej Corgoň ligy našim domácim neprinieslo vytúžené body.

FC Nitra – Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2) Góly: 11. Pleva, 25. Brašeň Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Štetina – Pleva, Brašeň, ČK: 43. Hučko (Banská Bystrica) faul zozadu, 1010 divákov

Zostavy a striedania:
//FC Nitra:// Hroššo – Kotora, Tóth, Harbuľák, Áč (28. Valenta) – Štetina (59. Leško), Šimončič – Kaspřák, Hodúr, Glenda (46. Rák) – Košút

//Dukla Banská Bystrica:// Boroš – Poljovka, Adámik, Hlinka, Hučko – Pančík (26. Turňa, 69. Gajdoš), Pleva, Pečovský, Brašeň – Uškovič (36. Savič), Pich

Nitrania chceli potvrdiť bod získaný na Slovane a hlavne už konečne streliť gól. Od začiatku sa pustili do súpera, v prvých 8 minútach mali štyri šance – Košút však mieril vedľa, Štetina sám pred Borošom nezakončil dobre, Glenda pálil nad a po akcii Hodúra so Šimončičom nedosiahol na loptu Glenda. V 11. minúte prišiel trest za nevyužité šance, keď po presnom centri Brašeňa skóroval Pleva. Ďalší šok pre domácich nastal v 25. minúte, kedy sa na pravej strane presadil Pečovský a jeho krížny center cez celú 16-tku nemal problém poslať do siete Brašeň. Nitra sa potom snažila streliť kontaktný gól, ale Košút zakončoval slabo, po Hodúrovom rohu Kotora hlavou opečiatkoval brvno. V 43. minúte fauloval Hučko zozadu Kaspřáka za čo ho rozhodca vylúčil, no priamy kop z hranice 16-tky domáci nevyužili.

Po zmene strán sa do prvej koncovky dostal v 47. minúte Hodúr, jeho tečovaná strela z 20 metrov skončila nad bránkou. Hneď z ďalšieho útoku strieľal prudko Kotora, brankár Dukly bol pripravený. Hostia hrali síce oslabení o vylúčeného hráča, ale bez väčších problémov držali s domácimi krok a dokázali sa aj dostať do sľubných príležitostí – s Pichovou a Gajdošovou strelou si však Hroššo poradil. Nitra odpovedala len prudkou strelou Harbuľáka, ktorú Boroš vyrazil. V závere mohol pridať ďalší gól Gajdoš, jeho lob však skončil na hornej sieti a o chvíľu jeho strelu z vnútra 16-tky Hroššo nohou vyrazil na žrď. Nitra nestrelila gól ani v ďalšom zápase a zaslúžene prehrala.

Zdroj: TASR Foto: TASR