Marek Pindeš Iné športy

MFsk Nitra v poslednom kole základnej časti bez bodov, ŠFsK s doživotným zákazom!!

V 22. kole, ktoré bolo zároveň posledným kolom základnej časti bolo na programe krajské derby v ktorom sa stretli domáci MFK Tupperware Nové Zámky a MFsK Nitra.

MFK Tupperware Nové Zámky – MFsK Nitra 4:1 (3:1). Góly: 1. a 28. Megyesi, 4. Dudáš, 13. Suchan – 14. Šebo.

MFsK: Pecho (21. Ivančík) – Kuna, Snop, Tóth, Toman, Čambal, Volentier, Šebo, Peciar. ŽK: Tóth, Peciar

Domácim vyšiel úvod stretnutia, keď sa už po dvanástich sekundách gólovo presadil Megyesi. V 4. minúte viedli Novozámčania už 2:0, keď po Šebovom zaváhaní presne zakončil Dudáš. V 13. minúte bolo už 3:0 pre domácich keď brankára Pecha prekonal hlavou Suchan. Do polčasovej prestávky sa Nitranom podarilo vďaka gólu zo 14. minúty znížiť na 3:1. V druhom polčase tempo hry upadlo. Domáci však udreli v 28. minúte, keď sa po druhýkrát v stretnutí presadil Megyesi. Do konca stretnutia už žiaden gól nepadol aj napriek tomu, že šesť minút pred koncom oba tímy odvolali svojich gólmanov. Nitra po prehre s Novými Zámkami obsadila po základnej časti siedmu priečku a v play-off sa zverenci trénerského dua Marčan, Nagy stretnú s Dubnicou nad Váhom. ** Ostatné výsledky 22. kola:** Slov-matic FOFO Bratislava –ŠK Slovan FTVŠ UK Bratislava 7:2 (3:2) ŠK futsal Program Dubnica nad Váhom – ŠK Makroteam Žilina 7:1 (2:1) Across Pinerola Bratislava – ŠK MIMA Divus Trnava 6:1 (1:0) P.K.P. Košice – RCS Košice 1:6 (1:2)

1. Slov-matic FOFO Bratislava 20 20 0 0 139:34 60
  2. ŠK futsal Program Dubnica 20 15 2 3 100:49 47
  3. RCS Košice 20 12 2 6 79:53 39
  4. ŠK Across Pinerola Bratislava 20 10 3 7 77:53 33
  5. ŠK MIMA Divus Trnava 20 8 4 8 74:61 28
  6. Tupperware Nové Zámky 20 8 3 9 62:67 27

7. MFsK Nitra 20 8 1 11 60:89 25 8. ŠK Slovan FTVŠ Bratislava 20 7 0 13 69:88 21 9. ŠK Makroteam Žilina 20 6 2 12 72:84 20 10. ŠK P.K.P. Košice 20 6 1 13 79:91 19 11. ŠFsK Nitra* 20 1 0 19 28:170 –18

• odrátaných 21 bodov a vylúčený zo súťaže

ŠFsK Nitra doživotný zákaz štartu!!! Podľa informácie zverejnenej na stránke www.pinerola.sk dostal druhý zástupca z pod Zobora tím ŠFsK Nitra doživotný trest zákazu štartu!!! Úradná správa komisie futsalu č.34 – DK trestá klub ŠFsK Nitra za opakované konania narúšajúce regulárnosť súťaže a to i napriek opakovaným napomínaniam a upozorneniam zo strany riadiaceho orgánu v zmysle DP SF ST/2/5/d doživotným zákazom štartu v súťažiach priamo, či nepriamo riadených SF. Trest platí rovnako i pre všetkých funkcionárov uvedených na súpiske klubu.