Monika Földešiová Hokej

Martin pokorený

Hokejová extraliga mala na programe svoje 44. kolo, v ktorom okrem iných Nitra hostila v Martine.

MHC Mountfield – HK K CERO Nitra 3:4 (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1) Góly: 2. Važan, 35. Markovič, 50. Uram – 12. Ručkay, 40. Spilar, 57. M. Novák, rozhodujúci samostatný nájazd premenil Ručkay. Rozhodovali: Kubuš – Rovenský, V. Snášel, vylúčení: 5:7, navyše: M. Štefanka, T. Chrenko, Hlavačka (všetci Nitra) všetci 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 21. Zeliska za Murčeka (MHC), 2400 divákov.

Úvod vyšiel domácim, keď sa v 2. minúte strelecky presadil Važan. V ďalšom priebehu prvej časti Nitra potvrdzovala, že v novom roku hrá naozaj dobre. V 12. minúte zásluhou Ručkaya vyrovnala. Ďalšie pokusy strelcov zlikvidovali pozorní brankári. Aj v druhom dejstve sa hral zaujímavý hokej. Hostí viackrát podržal brankár Laco. Domáci Dzubina sa zase vyznamenal v 29. minúte pri šanci Raisa a v 39. minúte chytil tutovku Samira Salijiho. V 35. minúte sa predsa len usmialo šťastie na domácich a Markovič im zblízka zabezpečil opäť vedenie. Domáci nevyužili v prvej a druhej tretine šesť presiloviek. V závere druhej tretiny za to pykali, keď Spilar v 40. minúte vyrovnal. V tretej časti sa rozpútal boj o víťazstvo. V 48. minúte ešte neprekonal Laca po peknom prieniku Beran. V 50. minúte hrali domáci už siedmu presilovku a konečne ju využili, keď Uram z uhla prekvapil Laca. Hostia sa nevzdávali. V 52. minúte Korhoňa na dvakrát vychytal Dzubina. V 57. minúte to hosťom predsa len vyšlo, M. Novák do tretice vyrovnal. V predĺžení sa nerozhodlo a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Domáci v nich opäť ťahali za kratší koniec a Ručkay vo 4. sérii v nich rozhodol o zisku dvoch bodov pre hokejistov spod Zobora.

Hlasy trénerov:

Jaroslav Husár, tréner MHC: „Tentoraz sme začali dobre a ujali sme sa aj vedenia. Súper však potom vyrovnal. V druhej časti sme súpera prestrieľali 14:5, ale vyťažili sme z prevahy len jeden gól. Súper opäť vyrovnal. To sa zopakovalo aj v treťom dejstve, v ktorom sme záver nezvládli. V predĺžení to bolo vyrovnané. V samostatných nájazdoch dal súper o gól viac a tak zaslúžene zvíťazil.“

Branislav Okuliar, tréner Nitry: „Dnešný zápas bol vyrovnaný od začiatku až do konca. Škoda, že sme v prvej časti nevyužili naše príležitosti. Od druhej tretiny boli naši hráči často vylučovaní. Domáci prevzali iniciatívu a opäť viedli. Takisto to bolo aj v tretej tretine. Naši chlapci sa nepoložili, zabojovali a aj do tretice vyrovnali. V samostatných nájazdoch sme boli šťastnejší a vybojovali sme si cenné dva body, s ktorými sme spokojní.“