Webnoviny - Basketbal

Levice vyrovnali stav finálovej série

Levičania zdolali v sobotňajšom druhom stretnutí Nitranov na domácej palubovke najtesnejším rozdielom 81:80, keď strelecky vynikal najmä Esian Henderson, autor 35 bodov.

Astrum LeviceFoto: SITA/Dušan Hein LEVICE 30. apríla (WEBNOVINY)

BK Astrum Levice – BK SPU Nitra 81:80 (31:25, 20:20, 14:25, 16:10) – stav série 1:1 (hrá sa na 3 víťazstvá) Najviac bodov: Henderson 35, English 16, Toroman 9 – Moore 34, Montgomery 12, Tomek 10 TH: 23/14 – 17/14, trojky: 9 – 6, fauly: 20 – 24, rozhodovali: Janáč, Brziak a Ženiš, 2400 divákov

Úvod duelu patril hosťom, ktorí v priebehu prvých štyroch minút zaznamenali štyri trojky. Domáci sa prvýkrát dostali do vedenia v 5. min (15:14). Ich náskok postupne narastal, na konci prvej štvrtiny bol stav 31:25. Druhá štvrtina bola pomerne vyrovnaná. Domáci si udržiavali náskok, na polčasovú prestávku odchádzali družstvá za stavu 51:45. Po zmene strán sa viac začalo dariť hosťom, vynikal hlavne Moore. Nitrania dokázali otočiť vývoj stretnutia a po tretej štvrtine viedli 70:65. V záverečnej štvrtine sa už mužstvá nepresadzovali strelecky, v 36. min hostia viedli 76:69, následne však domáci dokázali znížiť na rozdiel jediného bodu. Záverečné minúty boli mimoriadne dramatické. Víťazný bod domácich zaznamenal Vojtek, keď premenil trestný hod 14 s pred koncom. ** Tretí duel finále play-off je na programe v stredu 4. mája v Nitre o 18:00 hod.**