Krajské derby pre Nitru: Basketbalisti rozdrvili Levice!

Nitrianski basketbalisti sa v 31. kole najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže predstavili pred domácimi fanúšikmi. Na nitriansku palubovku cestoval tím z neďalekých Levíc.

Ilustračný obrázok k článku Krajské derby pre Nitru: Basketbalisti rozdrvili Levice!

V 31. kole najvyššej slovenskej basketbalovej súťaže mužov hostila domáca Nitra krajského suseda z neďalekých Levíc. V priebehu aktuálneho ročníka extraligy hrala Nitra s Levicami trikrát. Vždy to boli „Corgoni“, ktorí sa vo vzájomných zápasoch tešili z víťazstva.

Nitra na koni

V prvej polovici zápasu bola Nitra jasne lepším mužstvom. Už od úvodu si Urbanovi zverenci dokázali vypracovať dostatočný náskok, ktorý následne pohodovo kontrolovali. Hostia sa iba raz dostali do jednocifernej straty. Nitra dokázala prvý polčas vyhrať hladko 44:34.

Kontrolovali priebeh

V druhej polovici dokonca hostia dokázali stiahnuť náskok Nitry na tri body, no Urbanovi zverenci sa nevzdali a zabojovali. V poslednej štvrtine sa zápas iba dohrával. Nitra mala na svojom konte dostatočnú rezervu a tak prišlo aj na obsadenie mladých hráčov.

Edymax SPU Nitra – Levickí Patrioti 88:64

SPU Nitra - Levickí Patrioti 88:64