Marek Pindeš Iné športy

Karate: Matej Urík na ME v Záhrebe s piatou priečkou

Minulý víkend sa uskutočnili Majstrovstvá Európy v chorvátskom Záhrebe.

Slovenské farby reprezentoval 19. ročný Matej Urík, člen Šk Karate Klubu Kachi Nitra. V silnej konkurencii v kategórii kata mužov obsadil zverenec trénera Róberta Končála vynikajúcu štvrtú priečku. V história slovenského Karate takýto úspech v súborovom cvičení kata nepamätá.

Cesta M. Uríka k 4. miestu v kategórii kata muži:

1. kolo : výhra nad reprezentantom Ukrajiny M. Paradivskiyim 4:1 (Seienchin – Kanku Dai)
  2. kolo: porazil nečakane 5:0 domáceho reprezentanta CHorváta K. Novaka (Seipai – Jion), ktorý bol jedným z favoritov tejto kategórie
  3. kolo: výhra 3:2 nad Rusa A. Barsegiana (Suparimpei – Ch. Kushanku)
  4. kolo: v boji o finále nastúpil proti úradujúcemu majstrovi sveta a niekoľkonásobnému majstrovi Európy z Talianska L. Valdesimu, s ktorým prehral 0:5 (Anan – Unshu).

V boji o 3. miesto prehral 0:5 s bronzovým medailistom z MS 2008 Francúzom V. Dackom (Ch. Kushanku – Matsumura Bassai)