Juniorom liga skončila

Nitrianski juniori v play- off končia. Rozhodli o tom Zvolenčania počas tretieho zápasu v sérii. Vyhrali ho po samostatných nájazdoch.

Nitrania po dvoch prehratých zápasoch v semifinále play-off hostili súpera zo Zvolena. Zvolenčania pricestovali do Nitry s jasným cieľom, ukončiť sériu bez straty jediného bodu. Pred domácim publikom však HC Nitra zabojovalo už od úvodného buly. Nič nenasvedčovalo tomu, že prehrali predchádzajúce dva zápasy. Už od úvodu aktívnejší domáci hokejisti sa už po pár minútach dostali do vedenia. Dlho sa však z vedenia netešili. Po nádhernej akcii Zvolen dorovnal a začínalo sa od znova. Nitra sa ujala opäť vedenia, no pár minút pred koncom prvej tretiny hostia dorovnali. Prostredná časť hry prebiehala v podobnom, i keď opatrnejšom tempe ako tá predchádzajúca. Oba celky vsietili po góle a do poslednej časti tak oba tímy vstupovali za vyrovnaného stavu (3:3). Poslednú tretinu chceli jednoznačne viac vyhrať domáci hráči. Po góle však padlo na oboch stranách. Sieť sa nevlnila v predĺžení ani na jednej strane a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Nitrania ťahali za kratší koniec aj v nich. Nepodarilo sa im premeniť ani jeden pokus, pričom Zvolenčania prekonali domáceho gólmana dva krát.