Nitrianski futbalisti si v treťom kole Slovnaft Cup-u/ Slovenského pohára vybojovali postup do ďalších bojov. Svoje pôsobenie v súťaži si predĺžili na trávniku Veľkého Medera.

Ilustračný obrázok k článku Jednoznačný postup v Slovenskom pohári: FC Nitra prevalcoval ambiciózneho súpera!

Futbalisti druholigového FC Nitra cestovali v treťom kole Slovnaft Cup-u na trávnik o súťaž nižšie postaveného MŠK – Thermal Veľký Meder. Ambiciózny súper napokon na dobre hrajúcu Nitru nestačil.

Zaujímavosťou zápasu bola skutočnosť, že inak skvelý nitriansky kanonier Matúš Paukner nedokázal v 48.minúte premeniť pokutový kop. Rovnako si v zápase nepripísal žiadny presný zásah do súperovej siete.

V 28.minúte si však svoj gólový účet v nitrianskom drese otvoril Adam Morong a posielal Nitru do vedenia (0:1). Tento stav pretrval až do polčasovej prestávky.

Nitrania tak mohli do druhého polčasu nastúpiť s vyrovnanou náladou. To sa im aj vyplatilo. V 82.minúte riadneho hracieho času pridal svoj presný zásah z pokutového kopu Peter Petráš a dielo dokonal o minútu neskôr Andrej Ivančík.

MŠK – Thermal Veľký Meder – FC Nitra 0:3 (0:1)