Je dobojované: Basketbalisti sa so sezónou rozlúčili sympatickým výkonom

Aktuálny ročník najvyššej basketbalovej súťaže sa skončil pred nitrianskych basketbalistov. V poslednom zápase hostili na domácej palubovke Handlovú.

Ilustračný obrázok k článku Je dobojované: Basketbalisti sa so sezónou rozlúčili sympatickým výkonom

Nitrianski basketbalisti hostili v poslednom 36.kole SBL tím z Handlovej. Už od úvodu stretnutia bolo jasné, že v zápase takmer o nič nejde. Prvá štvrtina sa niesla vo vyrovnanom duchu. Oba celky si postupne striedali mierne vedenie (20:23). Aj v druhej štvrtine videli nitrianski priaznivci vyrovnaný basketbal. Nitra sa stále držala na dostrel až do polčasovej prestávky (37:42).

V druhom polčase už mali mierne navrch hosťujúci basketbalisti. Postupne si vypracovali väčší bodový rozdiel, no nitrianski mladíci sa nevzdávali. Zloženie zbraní neprišlo a Nitra sa snažila odvďačiť za divácku priazeň. Basketbalisti MBK SPU Nitra sa napokon s neúspešnou sezónou rozlúčili prehrou po sympatickom výkone.

MBK SPU Nitra – MBK Handlová 73:97 (20:23, 17:19, 17:26, 19:29)