Ján Richter rokoval s riaditeľom závodu Jaguar Land Rover v Nitre: Témou bola pracovná sila

Minister práce Ján Richter sa stretol so zástupcom Jaguar Land Rover Nitra. Hovorili najmä o zabezpečení a príprave kvalifikovanej pracovnej sily

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Ján Richter rokoval s riaditeľom závodu Jaguar Land Rover v Nitre: Témou bola pracovná sila
Zdroj: TASR

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter vo štvrtok 10. augusta popoludní rokoval s riaditeľom výrobného závodu Jaguar Land Rover Nitra Alexandrom Wortbergom. Za účasti splnomocnenca vlády SR pre prípravu a realizáciu strategických parkov Viktora Stromčeka hovorili najmä o zabezpečení a príprave kvalifikovanej pracovnej sily pre rozsiahle kapacity výroby tejto automobilky na Slovensku.

Výberové konania

Aktivity Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny najmä pri realizácií konkrétnych výberových konaní na požadované pozície sa začnú v jednotlivých okresoch Nitrianskeho kraja ešte v letnom období. Následne budú pokračovať aj v ďalších krajoch.

Zamestnanci z cudziny

Na stretnutí diskutovali aj o podmienkach možného príchodu kvalifikovanej pracovnej sily z tzv. tretích krajín v prípade objektívneho nedostatku záujemcov zo Slovenska. Rovnako aj o opatreniach k zamedzeniu možného porušovania predpisov SR v oblasti nelegálneho zamestnávania, pracovno-právnych vzťahov či bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v spoločnosti, prípadne u jej subdodávateľov.

Obe strany sa zhodli na potrebe intenzívnej komunikácie vedenia spoločnosti Jaguar Land Rover s MPSVR SR, ako aj ÚPSVR pri riešení kľúčových otázok, ktoré súvisia so záverečnými fázami prípravy realizácie tejto významnej zahraničnej investície v SR.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame