Hokejisti zdolali aj Zvolen: Víťazstvo na stranu Nitry strhol Tománek!

Nitrianski hokejisti cestovali na ľad Zvolena. Nerozhodný stav zvrátil Roman Tománek.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti zdolali aj Zvolen: Víťazstvo na stranu Nitry strhol Tománek!

Nitra sa do zápasu dostala pomerne rýchlo, keď puk do zvolenskej bránky dorážal Piačka v tretej minúte. O minútu sa však mohlo po góle Sikelu hrať odznova (1:1). V 9.minúte vyskúšal strelu švihom Michal Novák a Nitra sa znova dostala do vedenia. V 16.minúte Nitra dobre rozohrala ponúknutú presilovú hru. Tománek prihrával na Henricha Ručkaya, ktorý sa presadil a dostal Nitru do vedenia o dva góly. Ani minútu nebolo treba Zvolenčanom na rýchlu odpoveď. V prvej tretine tak diváci videli poriadne gólové hody.

Prostredné dejstvo bolo značne vyrovnanou časťou zápasu. V 33.minúte si nitriansku bránu obkorčuľoval Puliš a prekonal Igora Cibuľu (3:3). Šance prichádzali na oboch stranách, no stav zápasu sa dlho nemenil. Až v poslednej minúte sa presadil po chybe zvolenskej obrany dobre hrajúci Tománek a strhol víťazstvo na stranu „Corgoňov“.

HKM Zvolen – HK Nitra 3:4 (2:3, 1:0, 0:1)