Hokejisti zakončili turnaj prehrou: Kometa Brno Nitranom nič nedarovala!

Prestížny hokejový turnaj Rona Cup v Trenčíne je minulosťou. Nitra mala po prvých dvoch zápasoch možnosť získať titul. Prišlo však veľké zaváhanie.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti zakončili turnaj prehrou: Kometa Brno Nitranom nič nedarovala!

Nitrianski hokejisti mali dobre rozbehnutý Rona Cup v Trenčíne vo svojich rukách. Po remíze so slovenskou „dvadsiatkou“ a výhre nad Zlínom mohli zverenci trénera Stavjaňu pomýšľať na celkové víťazstvo. Stačilo už len zdolať Kometu Brno a turnajový titul by mali vo vrecku.

Na nitriansku bránu smeroval brniansky gólostroj. Počas prvej tretiny mierili za chrbát nitrianskeho brankára dva presné zásahy a Nitra prehrávala dvojgólovým rozdielom. Zlepšenie neprišlo ani v prostrednej dvadsať-minútovke. Najprv nitriansky brankár kapituloval aj v treťom prípade, aby sa nitriansky útok presadil až v 37.minúte. Nitra zásluhou Bajteka znížila na rozdiel dvoch gólov. To však bolo zo strany „Corgoňov“ všetko. Hráči Komety pridali ešte dva presné zásahy a po výsledku 1:5 rozhodli o svojom turnajovom triumfe. Nitre napokon musela stačiť len strieborná priečka.

HK Nitra – Kometa Brno 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)