Marek Pindeš Hokej

Hokejisti v prvom prípravnom zápase víťazne

HK Nitra odštartoval prvým zápasom prípravu na extraligovú sezónu 2010/11.

HK Nitra – ŠHK 37 Piešťany 4:3 psn (1:2,1:1,1:0) Góly Nitry: 14. a 26.Domian, 55.Ručkay Z nájazdov G.Saliji a Slovák

Zostava Nitry: Fikrt – Ďurák, Rais, König, Fabian, Bučka, Novák, Joanidis, Privoznik – Uhnák, M.Štefanka, Ručkay – Čaládi, Domian, Slovák – Románek, O. Štefanka, Kmeč – G.Saliji, M.Chrenko, Bobocký Diváci: 1119 Pred solídnou návštevou, ktorá bežne chodí na súťažné zápasy nitrianskych futbalistov, si hokejisti Nitry zmerali sily s Piešťanmi. Bol to typický prvý zápas, ktorý nepriniesol žiadny skvostný hokej, ale skôr boj. Nitra nastúpila bez siedmich, dá sa povedať kľúčových hráčov tímu. V zostave absentovali Polák, Špelda, Spilar, Podstavek, Kováčik, Moravec a T. Chrenko. Začiatok mali lepší domáci, v úvodnej šanci nepochodil Ondrej Štefanka. Ako prví sa z gólu tešili hráči Nitry. V 14.minúte hrala Nitra presilovú hru, Čaládi v nej našiel Domiana, ktorý peknou strelou prekonal hosťujúceho brankára Fumača. 23-ročný odchovanec Nitry Martin Domian sa do prípravy zapojil iba v pondelok. Záver prvej tretiny však patril hosťom. V 18.minúte sa nitrianskym divákom pripomenula dvojica Baran – Pupák, keď druhý menovaný po prihrávke Barana vyrovnal. Zo strany hostí to v prvej časti zápasu nebolo všetko. Sekundu pred odchodom do kabíny dal gól na 1:2 Mikušovič, keď v samostatnom úniku namieril medzi Fikrtove betóny. Nitra sa kŕču a nepresností nezbavila ani v druhej tretine. V 26.minúte síce vyrovnala, keď Čaládi vybojoval puk pre strelca Domiana, ale výkonu to nepomohlo. O dve minúty sa za domácu obranu znova dostal Mikušovič a ľahkým bekendom prekonal neistého Fikrta v domácej bránke. Až posledných dvadsať minút bolo na ľade vidieť, ktorý tím hrá v extralige a ktorý v prvej lige. Nitra pritlačila hostí pred ich bránku, ale gól nie a nie padnúť. Fumač nakoniec podľahol množstvu šancí a inkasoval gól na 3:3. Strelil mu ho v 55.minúte piešťanský odchovanec Henrich Ručkay, keď mu šikovne prihral pred odkrytú bránku M.Štefanka. Napriek snahe Nitranov strhnúť vedenie na svoju stranu ostalo skóre po šesťdesiatich minútach nerozhodné. V samostatných nájazdoch sa viac darilo domácim strelcom. Fikrt zastavil všetky tri pokusy Piešťancov a presné strely G.Salijiho a Slováka nakoniec znamenali výhru HK Nitra po samostatných nájazdoch.

Róbert Pukalovič: „Stretnutie nieslo jasné rysy úvodného zápasu prípravného obdobia. Okrem nervozity bolo v našej hre veľmi veľa nepresností. Kvalita duelu nebola najvyššia, bol to obojstranne bojovný zápas. Stretnutie však splnilo svoj účel a som veľmi rád, že sme ho odohrali. Výsledok ale mal byť lepší, pretože sme mali vysokú početnosť streľby, v aktivite streleckých pokusov sme súpera jasne prevýšili. Zápas nedohral Mišo Novák, ktorý má narazený stehenný sval. Uvidíme, ako na tom bude.“