Hokejisti sa doťahujú na Košice: Nitra doma zdolala Martin!

Nitrianski hokejisti sa predstavili v domácom prostredí proti martinským hráčom. Tabuľkovo mal byť zápas jednoznačne v rukách Nitry.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti sa doťahujú na Košice: Nitra doma zdolala Martin!

V 41. kole hokejovej extraligy sa pod Zoborom stretli súperi, ktorí si v aktuálnej sezóne už štyrikrát merali sily. Trikrát sa z víťazstva tešili hráči Nitry, v poslednom vzájomne stretnutí vyhrali hráči Martina. Nitrania využili hneď prvú presilovku, keď si na trestnú lavicu sadol Martinčan Galamboš, letiaci puk si rukou spracoval v 10. minúte Henrich Ručkay a ponad padajúceho Dzubinu skóroval. Aj druhý gól Nitry o päť minút neskôr padol v presilovej hre, jeho autorom bol obranca König, ktorý od modrej prestrelil brankára Martina – 2:0.

Martin sa dostal do hry

V 7. minúte druhej tretiny sa hosťom podarilo znížiť, po prihrávke Rusinu skóroval do odkrytej brány Nitry Fujerík. O tri minúty viedli domáci znovu dvojgólovým rozdielom, König nahodil puk od modrej pred bránku a puk skončil za chrbtom Dzubinu. Päť minút pred druhou sirénou hostia opäť znížili, keď po nenápadnej akcii prekonal Kristana Rožník – 3:2.

Dráma až do konca

V tretej tretine musel najskôr Lukáš Novák predčasne pod sprchy za nešportové správanie a potom sa hosťom podarilo vyrovnať, keď v 55. minúte po strele od modrej čiary nitrianska obrana nepokryla Cígera a ten poslal puk za Kristana. Deväťdesiatšesť sekúnd pred koncom tretej tretiny zabezpečil domácim tri body víťazným gólom Martin Segla, keď z uhla prestrelil Dzubinu, hoci výsledok na 5:3 ešte upravil pri power-play hostí Miroslav Kováčik.