Hokejisti prehrávali o dva góly: Nitra v Nových Zámkoch otočila a vyhrala

Regionálne derby odštartovali domáci výborne – už v 2. minúte unikol po pravom krídle Zbořil, presnou prihrávkou našiel medzi kruhmi Švéda Lorrainea, ktorý švihom poslal Novozámčanov do vedenia.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti prehrávali o dva góly: Nitra v Nových Zámkoch otočila a vyhrala

Švédska posila z Kladna tak okorenila svoj debut v Tipsport lige hneď gólom. Druhý presný zásah mohol po Novotného prihrávke spoza brány pridať Zbořil, ale Laco bol pozorný. Ešte v prvej päťminútovke sa to však podarilo Plašilovi, ktorý pred nitrianskym brankárom tečoval Šimunovu strelu. Aj hostia mohli prispieť ku zmene skóre, keď v presilovke nevyužil úplne odkrytú domácu bránu Ordzovenský. Jeho zaváhanie mohla potrestať dvojica Lantoši – Šimun. Prvý menovaný zvolil strelu, tá však minula cieľ. Na druhej strane neuspel ani Rais, ktorého výborne pozične vykryl Baroš.

V druhej tretine sa hral rýchly hokej, hra sa prelievala zo strany na stranu. Gólovo sa podarilo presadiť Milamovi, ktorý poslal zblízka puk do odkrytej Barošovej brány. Vzápätí však prišiel faul hosťujúceho Šišku a ten Nitranov pribrzdil. Domáci však túto možnosť nevyužili, naopak, potrestať ich mohla dvojica Mikúš – Macík. V 35. minúte predviedol pekné sólo Blackwater, ale jeho snahu zastavil Baroš. Domáci mohli odpovedať gólom, ale zo skrumáže pred Lacom sa im ho vyťažiť nepodarilo. Platilo tak známe nedáš – dostaneš, keď Paulovič tečoval pred Barošom Milamovu strieľanú prihrávku a puk skončil v novozámockej sieti. To však nebolo zo strany hostí všetko. Necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny dokonal obrat skóre po Raisovej prihrávke Paulovič.

V záverečnej tretine si robil zálusk na hetrik Paulovič, ale svoje sólo zakončil nepresne. Skórovať sa podarilo jeho spoluhráčovi – v 48. minúte sa do obrannej tretiny Zámčanov vrútili traja Nitrania a švihom spomedzi kruhov sa presadil Mikuš. Hráči spod Zobora strelili v priebehu 17 minút štyri góly a boli tak na najlepšej ceste k zisku 3 bodov. Jedenásť minút pred koncom zrazil v obrannom pásme domáci Novák Mikúša z Nitry a predčasne putoval pod sprchy. Ponúknutú päťminútovú presilovku Nitrania nevyužili, ale víťazstvo už z rúk nepustili.

HC Nové Zámky – HK Nitra 3:4 (2:0, 0:3,1:1)

Góly: 2. Lorraine (Zbořil), 6. Šimun (Plašil), 60. Novotný (Salija) – 30. Milam (Macík, Krištof), 36. Paulovič (Milam, Ordzovenský), 39. Paulovič (Rais), 47. Mikúš (Krištof). Rozhodovali: Jonák, Goga, Výleta, Orolin, Macko, vylúčení: 2:3, navyše Novák (Nové Zámky) 5+20 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1358 divákov.

HC Nové Zámky: Baroš – Látal, Salija, Novák, Plášil, Vidovič, Hruška, Trávniček – Zbořil, Novotný, Cetkovský – Fábry, Škoda, Lorraine – Varga, Šimun, Lantoši – Tužinský, Rehák, K.Jass

HK Nitra: M. Laco – Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, Versteeg, Rýgl – Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Macík, Slovák, Blackwater – Csányi, Šiška, Korím – Mir. Pupák, Šille, Fominych

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: „Myslím si, že sme odohrali dobrú prvú tretinu, dostali sme sa do dvojgólového vedenia. V druhej tretine súper zhruba v piatej-šiestej minúte preradil na druhý rýchlostný stupeň a začal lepšie korčuľovať, lepšie forčekovať a robil nám problémy. Dostávali sme sa pod tlak a nakoniec to vyústilo v to, že sme tú tretinu prehrali 0:3. Pri prvom góle to bolo zlé striedanie a za ďalšie dva góly mohol nedoraz v predbránkovom priestore. To je to, čo si hovoríme stále dokola. V tretej tretine súper odskočil na dvojgólový rozdiel a svojou nedisciplinova­nosťou sme sa pripravili o to, aby sme mali lepšiu možnosť s výsledkom niečo urobiť. Nakoniec sme tri minúty hrali power play a paradoxne, v poslednej sekunde sme znížili na rozdiel 3:4. Súperovi chcem poblahoželať k trom bodom a nám popriať veľa chuti do práce.“

Dušan Milo, druhý asistent trénera Nitry: „Do Nových Zámkov sme sa pripravovali svedomito. Vedeli sme, že je tu malé klzisko. Prvú tretinu sme odohrali dobre, ale nejako sme to nezvládli a nechali sme si dať zbytočne dva góly. Dostali sme sa do kŕča, ale potom v ďalšom vývoji zápasu sme to silou vôle otočili a sme radi, že sme dnes vyhrali.“