Marek Pindeš Hokej

Hokejisti Nitry spod Dubňa body nepriniesli

V piatok pokračovala hokejová extraliga zápasmi 5.kola.

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) **Góly: **1. Nádašdi, 9. Milovanovič (Palovčík) Vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – M. Korba, Smrek, 918 divákov

Žilina: Lipovský – Kolarz, Nádašdi, Milovanovič, Dlouhý, Pozník, Rúfus, Krčula, Ďurkech – J. Kopecký, Klouda, M. Kokavec – T. Petruška, Palovčík, Stupka – Hajnik, Horský, Smotrila Nitra: Fikrt – Špelda, Michal Novák, Rais, Fabian, Bučka, Polák, Megyesy, Kmeč – G. Saliji, T. Chrenko, S. Saliji – H. Ručkay, D. Moravec, Spilar – E. Čaládi, M. Kováčik, M. Slovák – Románek, M. Štefanka, Uhnák

Žilinčania mali raketový nástup do stretnutia. V 48. sekunde skúsený obranca Nádašdi prestrelil Fikrta a otvoril skóre – 1:0. Následne mal príležitosť na zvýšenie skóre Kokavec, ale gól prišiel až v 9. min. Slovinský reprezentant Milovanovič pri vylúčení M. Kováčika už po šiestich sekundách využil početnú prevahu a Žilina vyhrávala už 2:0. Následne mali dobré príležitosti na svojich hokejkách domáci hráči Smotrila a Petruška, ale stav z prvej tretiny sa už nemenil. V druhom dejstve mali možnosť streliť kontaktný gól v 23. min Miroslav Kováčik a v 30. T. Chrenko, ale stav sa opäť nemenil. Následne Žilina nevyužila štyridsaťpäťse­kundovú početnú prevahu piatich proti trom a keď v 39. min Kopecký opäť z dobrej príležitosti nedal, po dvoch tretinách viedli domáci stále 2:0.

V poslednej tretine mohol zvýšiť na 3:0 pre domácich Kopecký, ale nedal. Žilinčania následne už druhýkrát nevyužili početnú prevahu piatich proti trom. Posledná desaťminútovka sa už len dohrávala. Hostia z Nitry v snahe o skorigovanie výsledku hrali posledných 90 sekúnd bez brankára, ale gól sa im streliť nepodarilo.

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): „V tomto zápase sme chceli nadviazať na výkon proti Popradu. Vedeli sme, že súper bude hrať kombinačný celoplošný hokej. My sme vsietili rýchlo dva góly a to rozhodlo. Hráči podali solídny výkon, za čo im chcem poďakovať.“ Rudolf Uličný (asistent trénera Nitry): „Myslím si, že o výsledku rozhodli dva rýchle góly. Naši hráči sa vystrašili, bolo cítiť nervozitu na ihrisku i na hokejkách. V druhej časti sme si vytvorili šance, ale tie sme nepremenili. Chcem poblahoželať domácim k víťazstvu.“