Hokejisti nezvládli druhý zápas v rade: Prehrali aj na ľade Žiliny

Nitrianskym hokejistom sa nepodaril ani zápas so Žilinou. Po prehre v Košiciach si pripísali ďalšiu.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti nezvládli druhý zápas v rade: Prehrali aj na ľade Žiliny

Nitrianski hokejisti cestovali po prehratom zápase na ľade Košíc do Žiliny. V prvej polovici prvej tretiny sa do peknej šance dostal König. Ten sa však osamotený pred Lacom nepresadil. Na opačnej strane nepremenil skvelú príležitosť domáci Jarab, ktorý netrafil odkrytú nitriansku bránu. V prvej tretine sa striedali šance na oboch stranách, no ani jeden klub sa nedokázal presadiť (0:0).

Zvrat z hokejky Vargu

Iba minútu a 4 sekundy potrebovala Nitra v priebehu druhej tretiny na vsietenie gólu. Na hranici bránkoviska sa k puku dostal Chrenko a bez problémov prekonal dobre chytajúceho Laca (0:1). V 33. minúte peknou strelou pri tyč prekonal Roberta Kristana Žilinčan Varga (1:1). Rovnaký hráč stál aj pri druhom góle domáceho tímu. Kristana prekonal druhým presným zásahom opäť Varga (2:1). V 51. minúte poistil víťazstvo Žiliny Jakub Linet. Dlouhý nahadzoval puk na nitriansku bránu. Po Kristanovom vyrazení sa k puku dostal spomínaný Linet a poslal tak Žilinu do dvojgólového vedenia. Nitra už v ďalšom priebehu recept na prekonanie Laca nenašla.

MsHK Žilina – HK Nitra 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)