Hokej pod Zoborom nie je len extraliga. Za pozornosť stojí aj nitriansky druholigový klub.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti majú za sebou štvrtinu základnej časti: Ako je na tom Nitra v druhej lige?

Hokejisti HK 96 sú účastníkom II. hokejovej ligy, ktorá je treťou najvyššou súťažou na Slovensku. Druhá hokejová celoštátna liga odštartovala začiatkom októbra. Súťaž je rozdelená do dvoch skupín. Nitriansky klub účinkuje v skupine „A“. Hokejisti majú za sebou 5 z celkového počtu 21 kôl základnej časti.

Nitriansky klub priemerne

Nitriansky druholigový klub HK 96 Nitra figuruje po piatich kolách na štvrtom mieste so ziskom 8 bodov. Na svojom konte má dve víťazstvá, dve prehry a jedno víťazstvo po predĺžení. Nitrania sa v prvom kole predstavili v Hamuliakove, kde si pripísali prvé body po výhre v predĺžení (4:5 pp). V druhom ligovom kole hostila Nitra na domácom ľade Nové Zámky. Domáci hokejisti nedali súperovi žiadnu šancu a vyhrali jednoznačne 9:4. V treťom kole cestovala Nitra do Partizánskeho. Nitrania počas celého stretnutia neprekonali domáceho gólmana a podľahli jednoznačne 5:0.

V štvrtom kole si Nitra poradila s Levicami na nitrianskom hokejovom štadióne 3:0. V piatom kole Nitra cestovala na ružinovský ľad, na ktorom sa stretla s domácim HC Bratislava RiverBlades. Vo vyrovnanom zápase sa napokon za stavu 6:4 tešili z bodového zisku domáci hokejisti.