V doterajšom priebehu základnej časti hokejbalovej extraligy padlo dovedna viac gólov na zápas ako v predchádzajúcej sezóne. V tej uplynulej pred zimnou prestávkou neohrozene kraľoval tabuľke vtedy dvojnásobný majster Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Hokejbalová extraliga sa ukladá na zimný spánok: Trojnásobný majster Slovenska na štvrtom mieste!

Nitra napokon získala aj tretí titul. Ako sa darí nitrianskemu extraligovému klubu v prvej časti sezóny 2013/2014?

Nitriansky klub v skratke

V minulej sezóne mal nitriansky klub HBK Nitrianski Rytieri Nitra na svojom konte pred zimnou prestávkou 32 bodov. Tento rok je to o rovných 7 bodov menej. Nitrianskemu klubu príliš nevyšiel začiatok aktuálnej sezaóny. I keď v jej priebehu postupne Rytieri naskočili na víťaznú vlnu, do zimnej prestávky to znamenalo „iba“ priebežné štvrté miesto.

Štatistický prehľad

Nitriansky extraligový klub HBK Nitrianski Rytieri Nitra má na svojom konte po 14. kole základnej časti súťaže 25 bodov. Získal ich v trinástich zápasoch, v ktorých dokázal zvíťaziť v 8 zápasoch. Premožiteľa nitrianski hokejbalisti našli v 4 prípadoch a raz Rytieri prehrali po predĺžení. Rytieri ukončili prvú časť extraligy s bilanciou +30, keď do súperovej brány dokázali vsietiť 62 gólov (4,8 gólu na zápas) a inkasovali len 32 gólov (2,5 gólu na zápas). Mimochodom, počet vsietených gólov je najvyšší v doterajšom priebehu aktuálneho ročníka spomedzi všetkých klubov. Momentálne prvý klub súťaže (ŠK 98 Pruské) strelil v 14 zápasoch 58 gólov, no inkasoval v 40 prípadoch.

Našli stratenú formu

Do súťaže vstúpili Nitrania viac ako dobre (10:0 so Svidníkom), no následne prišlo zaváhanie v podobe prehry v Ružinove (5:4), v Považskej Bystrici (4:3), v Pruskom (2:1) a v Skalici (6:5). V siedmom kole prišlo víťazstvo na domácej pôde s LG Bratislava (3:1), no hneď v ďalšom kole prišlo domáce zaváhanie s Martinom (1:2). Od 9. kola však Nitra objavila stratenú formu a najprv doma porazila Vrútky (4:2), vonku rozdrvila Pohronie (2:7), nedala šancu Svidníku (2:10), prišla výhra v Kežmarku (3:5), v 13. kole doma zdolala Ružinov (5:2) a v poslednom kole v roku 2013 si poradila s Petržalkou (1:4).