Marek Pindeš Hokej

Hokej: V Banskej Bystrici prehra o gól

Hokejisti HC KCero Nitra cestovali na zápas 7.kola Slovnaft extraligy do Banskej Bystrice.

HC'05 Banská Bystrica – HC K-Cero Nitra 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) Góly: **26. Bulík (Pardavý, Tománek), 34. Ľ. Sabol (Dian, Jánoš) – 9. Gráčik (M. Štefanka, Michal Novák) Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše T. Chrenko (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Milan Novák, Junek, 2094 divákov ** Banská Bystrica: I. Petrík – Kolba, Bauer, P. Frühauf, Vantroba, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena – Tománek, Bulík, Pardavý – V. Országh, Miroslav Hlinka, Surový – Dian, Ľ. Sabol, Jánoš – Paľov, Češík, Drotár **Nitra: **Lakosil – Ďurák, Špelda, V. Vlk, Ďurkech, Michal Novák, Jass, König – Podstavek, T. Chrenko, E. Čaládi – S. Saliji, Marek Slovák, M. Kováčik – Gráčik, M. Štefanka, H. Ručkay – Rumpel, M. Chrenko, Dobrý

Úvod stretnutia pred televíznymi kamerami zachytili domáci hokejisti. V 5. minúte nariadil hlavný rozhodca Rudý trestné strieľanie po tom ako unikajúceho Jánoša fauloval obranca Nitry Michal Novák. Exekútorom trestného strieľania bol Ján Pardavý, avšak zoči voči Lakosilovi v bráne Nitry neuspel. Gólový účet zápasu otvorili Nitrania. V 9. minúte skóroval Juraj Gráčilk po tom ako výbornú robotu pred Petríkom odviedol Miroslav Štefanka. O dve minúty neskôr mohli Oremusovi zverenci viesť dvojgólovým rozdielom, avšak Dobrý v čistej šanci nedokázal presne zakončiť. Domácim sa podarilo vyrovnať v 26. minúte. Tománek si pekne potiahol puk, vytiahol si Lakosila, obkorčuľoval bránku a ním nahodený puk pred bránkou korčuľou tečoval Tomáš Bulík. Do bránky si ho však posnul jeden z nitrianskych hráčov. Corgoni si v druhej tretine vypracovali veľké množstvo šancí dokonca dvakrát zazvonila na domácej svätyni žŕdka. Hostí nepremenené príležitosti napokon mrzeli o to viac, že udrelo na druhej strane. V 34. minúte Dian vysunul Jánoša, jeho blafák Lakosil vyrazil, ale dôrazný Ľubomír Sabol na trikrát dokázal dostať puk do brány. Festival nepremenených šancí Nitry pokračoval aj v tretej tretine. V 45. minúte v presilovej hre nastrelil opäť žŕdku Albín Podstavek. V 47. minúte mohli domáci svoje vedenie zvýšiť. Po individuálnej chybe Königa, išiel Sabol sám na Lakosila, ale svoju šancu nevyužil. Nitranom nebolo súdené pod Urpínom streliť druhý gól. V 53. minúte Podstavek v oslabení korčuľoval sám na Petríka, avšak v poslednej chvíli bol od puku čisto odstavený. Skóre stretnutia sa napokon nezmenilo ani v záverečnom powerplay hostí. Nitra tak prehrala v Banskej Bystrici 2:1.