Monika Földešiová Hokej

Hokej: Pred zavretými bránami semifinále

Hokejisti HC Košice zvíťazili na domácom ľade v piatom štvrťfinálovom dueli nad Nitrou 5:0 a celú sériu zvládli v pomere 4:1. Úradujúci majstri sa tak stali prvými semifinalistami Slovnaft extraligy.

HC Košice – HK K CERO Nitra 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Góly: 2. Zálešák (Dravecký, Pašek), 5. Dravecký (Grman, Gron), 48. Frolík (Jenčík, Haščák), 49. Gron (Bartoš, Fabuš), 57. Kristek (Tabaček, Miklík). Rozhodovali: Jonák, Lokšík – T. Orolín, Tornay, vylúčení: 6:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 45. Frolík zapojil sa do hry, 5663 divákov
/stav série: 4:1/

Zostavy a striedania:
HC Košice: Hudáček – Tabaček, Homer, Grman, Šeda, Šterbák, Deyl, Slimák – Miklík, Kristek, Vorel – Fabuš, Gron, Bartoš – Dravecký, Zálešák, Pašek – Haščák, Jenčík, Baláž – od 45. minúty Frolík
HK K CERO Nitra: Laco – Fabian, Janík, König, Duben, Ďurák, Gabriš – Slovák, Štefanka, Ručkay – Korhoň, Chrenko, Podstavek – S. Saliji, Kováčik, G. Saliji – Uhnák, Hrnka

Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim hokejistom, ktorí sa po presnom zásahu Zálešáka z 2. minúty ujali vedenia 1:0. Vzápätí si „oceliari“ vypracovali dobré príležitosti pri vylúčení hosťujúceho Ručkaya, no gólu sa dočkali až dve sekundy po odpykaní jeho trestu. Grman nahodil puk od modrej čiary a pred bránkou ho šikovne tečoval Dravecký – 2:0. Nitrania pritvrdili hru v obrane a snažili sa vyrážať do rýchlych brejkov. V 11. minúte však mohli inkasovať po tretí raz, ale Bartoš zoči-voči ležiacemu Lacovi napálil iba konštrukciu bránky. O štyri minúty neskôr sa v dobrej príležitosti ocitol Zálešák, jeho tvrdá strela však našla iba dobre stojaceho brankára hostí. Z následného protiútoku mohol znížiť Ručkay, ktorý rovnako nepochodil. Na druhej strane z ideálnej pozície netrafil bránku hostí Fabuš. Dve minúty pred koncom prvej tretiny Košičania zatlačili svojho súpera, Bartoš však z gólovej šance neprekvapil pozorného Laca. Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie opäť domáci hráči, pozorná nitrianska defenzíva sa však mala na pozore. Hosťom sa nedarilo v útočnej fáze, čo dokumentovali v presilovej hre o dvoch hráčov. V 27. minúte sa vybral na ofenzívny výlet kapitán Bartoš, ktorý sa dostal do zakončenia a následným držaním puku roztlieskal domácich priaznivcov. Nitrania znervózneli, dôsledkom čoho pribudli na ich strane vylúčenia, našťastie zostali nepotrestané. V druhej dvadsaťminútovke gól nepadol a do šatní sa šlo za rovnakého stavu ako po úvodnej tretine. V záverečnej časti hry vstúpili obidve mužstvá so snahou streliť gól a preto sa útoky striedali na obidvoch stranách. Domáci boli bližšie k tretiemu presnému zásahu v 45. minúte, avšak Jenčík pred gólmanom hostí neuspel. Na druhej strane sľubné šance Nitranov zlikvidoval pozorný Hudáček. Prišla 48. minúta a na 3:0 zvýšil Frolík, ktorý zužitkoval prihrávku Jenčíka. O pár sekúnd už bolo 4:0, do streleckej listiny sa zapísal Gron. Definitívnu bodku za stretnutím dal tri minúty pred koncom Kristek, ktorý tečoval strelu Tabačka. Košičania až do záveru kontrolovali priebeh hry a zaslúžene postúpili do semifinále play off.