Monika Földešiová Hokej

Hokej: Osem a dosť!

Osem prehier s Banskou Bystricou si museli vytrpieť nitrianski hokejisti, kým sa dočkali vytúženého víťazstva práve nad týmto tímom. Aj napriek urpínskym snahám bola miska váh s gólmi ťažšia na našej strane.

HK Nitra – HC'05 Banská Bystrica 4:3 po predlžení (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0) Góly: 14. M. Bača (T. Chrenko), 24. S. Saliji (T. Chrenko), 49. S. Saliji (Valčák, M. Hruška), 63. M. Hruška (Fojtík, P. Barinka) – 21. Cebák (Ján Sýkora), 31. Kristofersson (Marcinek), 60. T. Hričina (Kolba, Češík) Vylúčení: 6:8 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil, Mikula (obaja ČR) – M. Junek, Výleta, 1668 divákov

Zostavy: Nitra: Šimboch – Árvay, M. Hruška, Rais, M. Bača, K. Grman, Kružík, J. Polák, L. Klíma – Korhoň, M. Štefanka, P. Barinka – S. Saliji, T. Chrenko, Podstavek – G. Saliji, Valčák, Fojtík – Kluka, Hrnka, Jasinský. **Banská Bystrica: **Chorošun – Cebák, Haverinen, Paľov, Kolba, Kubka, Cuník, Brňák, Bambúch – Tománek, Jokila, T. Hričina – Ján Sýkora, Češík, Kútny – Marcinek, Heizer, Krisstoffersson – F. Novák, Petro, M. Kokavec.

Po opatrnejšom úvode mohli ísť domáci do vedenia v 8. min. Valčák bol na konci krásnej kombinačnej akcie, no pred odkrytou bránkou nenamieril presne. Nitrania sa dočkali v 14. min, po sérii viacerých neúspešných pokusov strieľal od modrej čiary tvrdo a presne obranca M. Bača – 1:0. Do konca prvej tretiny sa už skóre nezmenilo, no druhá bola na góly bohatšia. Už v jej úvode, v 21. min, ušiel domácim hráčom obranca Cebák a presnou strelou prekonal Šimbocha. Nerozhodný stav však platil len do 24. min, v presilovej hre Nitry posunul T. Chrenko puk Samirovi Salijimu, ktorý spomedzi kruhov upravil na 2:1. V 30. min nevyrovnal Paľov, ktorý dostal puk pred odkrytú bránku, no Šimboch si aj so šťastím poradil. O minútu neskôr hostia opäť vyrovnali. Dobrú prácu Marcineka za bránkou zužitkoval Kristofersson, ktorý zblízka mieril presne. Pridať tretí gól hostí mohol Tománek, no jeho nádejné šance z 32. resp. 35. min zostali nevyužité. V tretej tretine mali viac z hry domáci a zamestnanejším brankárom bol hosťujúci Chorošun. V 41. min chýbala Podstavekovej strele razancia, no v polovici tretej časti sa už domáci radovali. Samir Saliji sa medzi kruhmi dostal k strele, ktorú umiestnil presne – 3:2. Hostia v záverečných minútach zatlačili svojho súpera a skúsili aj hru so šiestimi hráčmi. Tá sa im vyplatila, keď v čase 59:48 min strieľal od modrej čiary Kolba a šťastným strelcom bol T. Hričina. Po faule Cuníka na Valčáka hrali domáci v predĺžení presilovku a zásluhou presnej strely Hrušku ju využili.

Hlasy: Ladislav Branikovič (asistent trénera Nitry): „Do zápasu sme sa ťažšie rozbiehali. Bol to skôr bojovný zápas, v ktorom sa bránilo stredné pásmo. Škoda, že sme nepremenili viac šancí najmä počas presiloviek. V závere tretej tretiny sme mali smolu, keď náš hráč spravil chybu a hostia vyrovnali v hre bez brankára. V predĺžení sme boli šťastnejší, využili sme presilovku. Sme radi za získané body a musíme sa dobre pripraviť na nasledujúci zápas.“ ** Milan Staš (tréner B. Bystrice): **„Chceli sme nadviazať na dobré výkony z obdobia pred reprezentačnou prestávkou. To sa nám čiastočne podarilo, no v zápase sme mali aj veľa hluchých momentov. Za stavu 2:2 sme mali šance streliť tretí gól, no nestalo sa. V závere nám vyšla snaha o vyrovnanie. V predĺžení sme sa však nechali vylúčiť a v tejto fáze je presilovka veľkou výhodou. Nemôžem povedať, že by našim hráčom chýbala bojovnosť, no miestami sme neboli dôslední.“