Marek Pindeš Hokej

Hokej: Nitrania na Liptove vyhrali po nájazdoch

10. Kolo Slovnaft extraligy.

**MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC K-Cero Nitra 3:4 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 0:1) ** **Góly: **24. Mikula (Cibuľa), 31. Pohanka (M. Bartánus, Tomášek), 42. M. Bartánus (Tomášek) – 7. Gráčik (M. Štefanka), 32. Ďurák (T. Chrenko), 41. Podstavek (M. Štefanka), rozhodujúci sam. nájazd premenil König Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Špelda (Nitra) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bednár, Korba, 1380 divákov

Liptovský Mikuláš: Kurali – Heš, M. Varga, Kumstát, P. Lištiak, Privoznik, D. Devečka, Martinka, M. Bača – Cibuľa, J. Halaj, Kriška – M. Bartánus, Pohanka, Tomášek – Kropáč, Kuric, Mikula – Roháč, L. Paukovček, Kadura Nitra: Lakosil – Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, M. Novák, Jass, Ďurkech – Podstavek, T. Chrenko, M. Kováčik – H. Ručkay, Marek Slovák, E. Čaládi – Gráčik, M. Štefanka, S. Saliji – Rumpel, M. Chrenko, Ľ. Dobrý

Nitrania nastúpili na ľade Liptovského Mikuláša aktívne. Domáci sa v počiatočných minútach úspešne bránili hosťujúcemu tlaku. Prišla však 7. minúta a skóre stretnutia otvoril Nitran Juraj Gráčik. Asistenciu si pripísal Miroslav Štefanka. V prvej tretine dominovala defenzíva oboch tímov. Liptáci si vypracovali a šance na vyrovnanie, najmä Tomášek nebol vo vyloženej šanci presný v zakončení. V druhej časti hry Liptáci vyrovnali . V 25. minúte sa to podarilo Mikulovi svojím premiérovým zásahom v drese Mikuláša. V 31. minúte domáci gólom Pohanku dokonca viedli 2:1. Prišlo však vylúčenie Devečku a Miroslav Ďurák vyrovnal na 2:2. V úvode tretej tretiny dostal Corgoňov do vedenia Albín Podstavek, no o minútu neskôr vyrovnal na 3:3 Marek Bartánus. Do konca riadnej hracej doby a napokon ani v predlžení gól nepadol, prišli na radu samostatné nájazdy. Rozhodujúci nájazd premenil obranca Nitry Peter König strelou ponad Kuraliho vyrážačku. Nitrania si tak po víťazstve po samostatných nájazdoch 3:4 odvážajú z Liptova dva body.