Marek Pindeš Hokej

Hokej: Nitra zaváhala vo Zvolene

V 38. kole hokejovej Slovnaft Extraligy odohrali hokejisti HC K-Cero Nitra stretnutie na zvolenskom ľade.

HKm Zvolen – HK Nitra 5:1 (1:1, 1:0, 3:0) Góly: **13. J. Kopecký (V. Urban), 40. L. Čierny (Juraško, J. Kopecký), 42. P. Pucher (Michal Chovan), 53. P. Hraško (P. Pucher, Šimurda), 54. P. Barinka (Cebák, Otčenáš) – 15. Románek (Michal Novák, Šinkovič) Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – Zvrškovec, Gašparík, 1682 divákov ** Zvolen: **J. Laco – L. Čierny, Juraško, P. Hraško, Pikkarainen, J. Valach, V. Urban, Cebák, J. Suchý – J. Kopecký, F. Turek, Zd. Nedvěd – Šimurda, P. Pucher, Michal Chovan – P. Barinka, P. Szabo, Marek Haščák – V. Baláž, Kóňa, Otčenáš **Nitra: Lakosil – Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Rais – Podstavek, T. Chrenko, S. Saliji – H. Ručkay, M. Slovák, M. Kováčik – Gráčik, E. Čaládi, Kmeč – Šinkovič, Grošaft, Románek

Zvolenčania ohrozili bránu hostí už v 13. sekunde, no Turek Lakosila v bráne Nitry neprekonal. V 7. minúte Kopeckého nastrelený puk tečoval obranca Nitry Ďurkech, Lakosil bol na mieste. Diváci sa gólového momentu dočkali v 13. min, keď sa počas presilovej hry presadil Zvolenčan Kopecký. Nitrianska odpoveď prišla o necelé dve minúty, keď Laca v bráne domácich prekonal Románek.

V úvode druhej tretiny poslal Šimurda do gólovej šance Chovana, ten však mieril vedľa. V 26. minúte hrali domáci opäť presilovú hru, no Šimurda nedokázal z blízka prekonať hosťujúceho brankára. Aktívnejší Zvolenčania takmer skórovali aj počas oslabenia v 35. minúte no Lakosil bol proti. O minútu neskôr neskončilo gólom ani sólo Šimurdu. V 37. minúte hrali hostia presilovú hru o dvoch hráčov a po Vlkovej strele a teči Samira Salijiho skončil na žŕdke Zvolenskej svätyne. Nitrania následne nevyužili zlé striedanie domácich, keď nevyužili nájazd troch na jedného. V poslednej minúte druhej tretiny potrestal Ďurkechov nedovolený zákrok presnou strelou od modrej čiary Ladislav Čierny.

Úvod tretej tretiny patril opäť domácim, keď po 72 sekundách po jej začiatku potrestal chybu obrancu Vlka Peter Pucher. Nitra si vypracovala gólové príležitosti v 43. minúte, no Ručkaj a v zapätí ani Čaládi neboli úspešní. Štvrtý gól Zvolena prišiel v 53. minúte. Pucher prihral z poza brány Hraškovi a ten sa v zakončení nemýlil. Posledný úder zasadil Nitranom v 54. minúte Barinka, ktorý sa zmocnil puku po Cebákovej strele a nedal Lakosilovi žiadnu šancu. Nitra tak po štyroch víťazstvách zaznamenala prvú prehru v tomto kalendárnom roku.