Marek Pindeš Hokej

Hokej: Nitra vezie so Spiša výhru po samostatných nájazdoch

Hokejová Slovnaft Extraliga 46. kolo.

HK Noves okná Spišská Nová Ves – HC K-Cero Nitra 3:4 po samost. nájazdoch (1:2, 0:0, 2:1 – 0:0, 0:1) Góly: 6. Ďaloga (Macejka), 44. Smotrila (L. Jurík, Macejka), 58. Ďaloga (L. Jurík, Smotrila) – 14. S. Saliji (M. Slovák, König), 16. Podstavek (T. Chrenko, E. Čaládi), 58. S. Saliji (M. Slovák, König), rozhod. sam. nájazd T. Chrenko Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Ďurkech (Nitra) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Snášel, Smrek, 1167 divákov Spišská Nová Ves: Štefl (od 20. Polc) – Ďaloga, Harabin, A. Mrena, Hančák, Petruk, M. Školiak – Smotrila, Macejka, S. Pavličko – Leskovjanský, L. Jurík, Holečko – Vartovník, Farkašovský, Prokop – Lemešani, Heizer, Hübler **Nitra: **M. Laco – Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Rais, M. Novák, Jass – Podstavek, T. Chrenko, E. Čaládi – S. Saliji, M. Slovák, M. Kováčik – H. Ručkay, Štefanka, Kmeč – Gráčik, Šinkovič, Románek

Úvod stretnutia zachytili lepšie domáci. V 5. minúte pohrozil pred nitrianskou bránou Prokop, no Laco jeho príležitosť zneškodnil. O minútu neskôr však Spišiaci už viedli, keď gólovo premenil svoj únik Ďaloga. Zverenci trénera Oremusa vyrovnali v 14. minúte počas presilovej hry. Najprv však zazvonila na Šteflovej svätyni žŕdka po tvrdej strele Vlka, no následnému tlaku sa už domáci neubránili a inkasovali gól z hokejky Samira Salijiho. O dve minúty neskôr sa Nitrania dostali do vedenia zásluhou gólu Podstaveka. V závere prvej dvadsaťminútovky mohli Corgoni viesť dvojgólovým rozdielom, no Románek nechal vyniknúť domáceho brankára Štefla. Do druhej periódy ho však v bráne Spišiakov nahradil Polc. Domáci si v tejto časti hry vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, ale Laco zlikvidoval šance Macejku i Ďalogu. V 31. minúte sa ocitol zoči – voči brankárovi hostí Jurík, no v rozhodujúcom momente zlomil hokejku. V druhej tretine domáci diváci gól nevideli aj napriek dvadsaťjedense­kundovej výhody o dvoch hráčov a následnú dvojminútovú presilovku piatich proti štyrom v jej závere. Do tretej tretiny vstúpili zverenci trénera Jána Faitha úspešne. V 44. minúte sa presadil Smotrila, čím vyrovnal stav stretnutia na 2:2. V 51. minúte nastrelil žŕdku Spišiakov Nitran Románek. Dve minúty pred koncom tretej tretiny mali Východniari výhodu presilovej hry. Početnú prevahu sa im podarilo aj využiť, keď svoj druhý presný zápis zaznamenal Ďaloga. Nitrania však zásluhou Salijiho z následného protiútoku vyrovnali a zápas dospel až do predĺženia. V ňom však góly nepadli a o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. V nich mali viac šťastia hokejisti z pod Zobora a zo Spiša si tak odviezli dva body.