Marek Pindeš Hokej

Hokej: Nitra utrpela na Slovane debakel

V nedeľu 22. novembra pokračovala hokejová Slovnaft Extraliga 22. kolom. Hokejisti HC K-Cero Nitra cestovali na stretnutie tohto kola na ľad bratislavského Slovana.

HC Slovan Bratislava – HC K Cero Nitra 8:1 (1:1, 5:0, 2:0) **Góly: **8. Demel (O. Rusnák, Sersen), 22. Hujsa, 24. Hujsa (Demel, Kuľha), 27. Kuľha (A. Nedorost, Tesařík), 30. Kuľha (Vaic, J. Kováčik), 39. Demel (Hujsa, Kuľha), 44. Bohunický (Vaic), 49. Hujsa (Kuľha, Richard Huna) – 11. H. Ručkay (Gráčik) Vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše Lažo – Michal Novák (obaja 5+10+DKZ za hrubosť a zhodenie rukavíc), presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Višňovský – Brath, Zvrškovec, 2876 divákov

Slovan: Konrád – J. Kováčik, Sersen, Tulupov, Tesařík, Turunen, Bohunický, 41. Čajkovský – Kuľha, Hujsa, Demel – Lažo, Lipiansky, Vaic – Róbert Huna, D. Skokan, Richard Huna – A. Nedorost, O. Rusnák, T. Varga Nitra: Lakosil (27. M. Laco) – Ďurák, Špelda, Širokovs, Jass, V. Vlk, Ďurkech, Michal Novák, König – S. Saliji, T. Chrenko, M. Kováčik – J. Mihálik, Marek Slovák, E. Čaládi – H. Ručkay, M. Štefanka, Gráčik – Dobrý, Rumpel

Rozlet domácej ofenzívy pribrzdili v úvode stretnutia vylúčenia Kuľhu a Turunena. Gólu sa diváci dočkali v 8. minúte, keď Bohunického strelu od modrej čiary tesne pred Lakosilom tečoval Demel. Nitrania dokázali odpovedať o tri minúty neskôr, Konráda v domácej bráne prekonal Henrich Ručkay. Slovanu vyšiel vstup do druhej tretiny ako z partesu. V druhej minúte tejto časti hry potrestal chybu nitrianskej defenzívy Hujsa, ktorý o dve minúty neskôr pridal aj tretí gól po Demelovej ideálnej prihrávke. V 27. minúte zvyšoval na 4:1 Martin Kuľha. Po tomto góle vystriedal Lakosila v bráne hostí Marek Laco. V 30. minúte využili Slovansiti početnú výhodu, keď Vajc naservíroval puk voľnému Kuľhovi a ten zvyšoval už na 5:1 pre domácich. Nitrania sa nedostávali takmer vôbec k zakončeniu a domácim vychádzalo doslova všetko. V 39. minúte sa tešil z druhého presného zásahu Demel. V závere druhej tretiny sa strhla bitka medzi Lažom a Novákom. Nitran mal v tomto súboji navrch, keď domácemu útočníkovi pretiahol dres cez hlavu. Obaja hráči dostali tresty do konca stretnutia. V hokejových činnostiach boli však pánmi na ľade domáci. Na 7:1 upravil bombou od modrej čiary Bohunický. Nitrianska skaza bola dokonaná v 49. minúte, keď Hujsa svojím hetrikom počas presilovej hry stanovil konečné skóre na 8:1.