Marek Pindeš Hokej

Hokej: Nitra si pripísala povinné víťazstvo

Hokejisti HC K CERO Nitra cestovali na zápas 8. kola Slovnaft extraligy do Púchova.

HK Orange 20 – HC K CERO Nitra 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)**** Góly: 29. Uhnák (M. Bakoš, Jaborník), 48. Lisoň (T. Devečka) – 2. Marek Slovák (E. Čaládi), 4. E. Čaládi (H. Ručkay, Marek Slovák), 25. E. Čaládi (Marek Slovák, H. Ručkay). 33. M. Kováčik (T. Chrenko, Podstavek) Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,rozhodovali: Lokšík – Bundil, Zvrškovec, 321 divákov

HK Orange 20: Čiliak – Jaborník, Rais, Šiška, Marinič, Slimák, Jankovič, Devečka – Sýkora, Hudáček, Gašparovič, Bakoš, Grošaft, Uhnák, Lisoň, Mlynarovič, Vandas, Šimčák, Petro, Cingel HC K CERO Nitra: Lakosil – Ďurák, Špelda, Vlk, Konig, Novák, Jass, Ďurkech – Podstavek, Tomáš Chrenko, Kováčik, Ručkay, Slovák, Čaládi, Gráčik, Štefanka, Saliji, Rumpel, Chrenko M., Dobrý

Hokejisti HC K CERO Nitra v úvode zápasu s reprezentačnou dvadsiatkou začali veľmi aktívne. Nitrania sa ujali vedenia už v druhej minúte, keď sa po kombinácii Čaládiho so Slovákom, druhý menovaný strelou od modrej čiary zapísal do gólovej listiny. O dve minúty neskôr lovil brankár Čiliak puk zo svojej svätene opäť. Na Slovákovu strelu ešte stačil reagovať, no puku sa zmocnil Ručkaj a po jeho prihrávke na modrú čiaru Čaládi strelou zvyšoval na 2:0 pre hostí. Mladíci mohli znížiť stav stretnutia v 6 minúte, keď sa Šimčák s Cingelom dostali až pred Lakosila v Bráne Nitry, ten však Cingelovu strelu vyrazil pravým betónom. Druhý nitriansky útok sa prezentoval aj v úvode druhej tretiny. V 25. minúte zvyšoval na 3:0 po Slovákovej prihrávke druhým gólom v zápase Erik Čaládi. V 29. minúte znižoval na 1:3 paradoxne odchovanec nitrianskeho hokeja Martin Uhnák, keď sa od vlastnej modrej čiary dostal až pred Lakosila a pomedzi betóny chladnokrvne zakončil. Štvrtý gól Corgoňov padol v 33. minúte, jeho autorom bol Miroslav Kováčik. V treťom dejstve sa mladí reprezentanti snažili o skorigovanie výsledku. V 48. minúte sa im to čiastočne aj podarilo, keď na 2:4 znižoval Marek Lisoň. Do konca stretnutia sa skóre zápasu už nezmenilo Nitrania tak zaknihovali na Považí povinné víťazstvo.