Marek Pindeš Hokej

Hokej: Kapitán Andrej Kmeč zariadil výhru nad L. Mikulášom

Slovnaft Extraliga 36. kolo.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC K-Cero Nitra 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) ** Gól:** 46. Kmeč (Šátek) Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Bednár, Snášel, 1650 divákov

Liptovský Mikuláš: Fikrt – D. Devečka, Heš, P. Lištiak, Kumstát, Hučko, M. Bača, T. Devečka, Pohanka – M. Bartánus, J. Halaj, Tomášek – Cibuľa, Valčák, V. Novák – Mikula, Kuric, Kropáč – Roháč, Durdiak, M. Oravec Nitra: Lakosil – Ďurkech, Špelda, V. Vlk, König, Rais, Širokovs, Michal Novák – Podstavek, T. Chrenko, S. Saliji – H. Ručkay, M. Slovák, M. Kováčik – Šátek, E. Čaládi, Kmeč – Gráčik, Šinkovič, Románek

Stretnutie 36. kola medzi Liptovským Mikulášom a Nitrou začali lepšie domáci, keď už v 39. sekunde mohol skórovať Dušan Devečka, no Lakosil bol pozorný. O dve minúty neskôr sa ocitol pred Fikrtom Nitran Románek, ale brankár Liptákov si s jeho zakončením poradil. Skóre sa nemenilo ani v 10. minúte po peknej kombinácii prvého útoku Liptákov. Vylúčenie domáceho Cibuľu v 10. minúte hostia takmer potrestali gólom, no nastrelili iba žŕdku domácej svätyne. Druhá tretina začala podobne ako prvá. V 26. sekunde od jej začiatku mali na hokejke vedúci gól domácich Bartánus a vzápätí na to aj Juraj Halaj, ale skóre zostalo nezmenené. V 26. minúte sa sólom predviedol hosťujúci Novák, ale aj jemu chýbalo gólové zakončenie. V 38. minúte mohli z rýchleho protiútoku ísť do vedenia hostia z Nitry, ale Fikrt situáciu kontroloval. V závere druhej tretiny nevyužili hráči spod Zobora početnú výhodu pri vylúčení Heša. Aj tretiu časť hry začali domáci náporom, no v 43. minúte hrali Liptáci opäť oslabení pre zlé striedanie. Zverenci trénera Oremusa sa dočkali gólu v 46. minúte, keď Fikrta prestrelil kapitán hostí Andrej Kmeč. Domáci sa snažili do konca stretnutia výsledok ešte zvrátiť, ale Corgoni si víťazstvo zo svojich rúk nepustili a z Liptova si priviezli cenné tri body. ** Ostatné výsledky 36. kola:** Slovan Bratislava – MsHK Garmin Žilina 7:1 HK 36 Skalica – MHC Martin 1:4 HK Poprad – Dukla Trenčín 6:3 HKm Zvolen – HC Košice 2:1 po predĺžení