Marek Pindeš Hokej

Hokej: Corgoni prehrali vo Zvolene

V 12. kole Slovnaft extraligy boli diváci v súboji Zvolena s Nitrou svedkami aj súboja brankárov, ktorí nesú priezvisko Laco. V domácej sa predstavil Ján a v nitrianskej Marek.

HKm Zvolen – HC K-Cero Nitra 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) Góly: 37. Mäkiaho (Pavliš), 44. Michal Chovan (J. Kopecký, Pikkarainen), 60. Mäkiaho (Otčenáš, F. Turek) – 40. M. Štefanka (Gráčik, H. Ručkay) Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – Snášel, Smrek, 1680 divákov

Zvolen: J. Laco – Huba, Pikkarainen, L. Čierny, Juraško, Tomaška, J. Valach, (10. Hraško) – Uusivirta, Kóňa, Gálik – Michal Chovan, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký – Pavliš, F. Turek, Mäkiaho – V. Baláž, M. Jurík, Otčenáš – Marcinek Nitra: M. Laco – Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, M. Novák, Ďurkech – S. Saliji, T. Chrenko, M. Kováčik – Rumpel, Marek Slovák, E. Čaládi – Gráčik, M. Štefanka, H. Ručkay – Baran, M. Chrenko, Ľ. Dobrý

Nitrania začali zápas pod Pustým hradom aktívne. Vypracovali si niekoľko šancí na skórovanie, ale brankár Ján Laco zneškodnil možnosti Slováka i Rumpela následne neskórovali Juraj Gráčik ani Tomáš Chrenko. Po prestávke prevzali iniciatívu domáci hokejisti, ale v koncovke boli tak isto jaloví. Pred Lacom neuspeli Hurtaj a následne ani Mäkiaho. Zvolenčania takmer skórovali v oslabení, Hurtaj však nenamieril presne. V polovici zápasu si dobrú príležitosť vypracoval Tomáš Chrenko, ale recept na zvolenského brankára nenašiel. Skóre stretnutia otvorili domáci 37. minúte, keď počas presilovej hry prekonal Laca pohotovou strelou Mäkiaho. Corgoňom sa podarilo vyrovnať 3 sekundy pred druhou sirénou. Po Gráčikovej prihrávke zakončil presne kapitán Miroslav Štefanka. Domáci sa dostali opäť do vedenia v 44. minúte, keď sa po osi Pikkarainen – Kopecký z gólu tešil Chovan. V 50. minúte mohol dvojgólové vedenie pre Zvolen zabezpečiť bývalý hráč Nitry Gálik, ale Laca bol proti. Na opačnej strane neboli úspešní v zakončení Saliji, Chrenko a v 57. minúte ani Slovák. V závere stretnutia 34. sekúnd pred koncom korunoval triumf Zvolena druhým gólom v zápase Mäkiaho. Zvolen tak porazil Nitru pomerom 3:1.