Marek Pindeš Hokej

Hokej: Cenné víťazstvo Nitry na trenčianskom ľade

V 18. kole Slovnaft Extraligy hostili hokejisti Dukly Trenčín na vlastnom ľade hráčov HC KCERO Nitra.

Dukla Trenčín – HC K-Cero Nitra 1:3 (1:1, 0:0, 0:2) Góly:13. R. Tomík (Hruška) – 17. Rumpel (Čaládi, M. Slovák), 44. Špelda (S. Saliji), 48. M. Štefanka (H. Ručkay) Vylúčení: 6:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bauer (Nem.) a Baluška – Horínek, Tvrdoň, 2230 divákov

Trenčín: Murín – Sekeráš, Trefný, Hančák, Hruška, Fatyka, Gábriš, od 30. Martin Chovan – R. Tomík, Kovár, Tybor – Michel Miklík , Šimíček, Dubec – T. Radulay, Paroulek, Valčák Nitra: Lakosil – Ďurák, Špelda, V. Vlk, Ďurkech, Širokovs, Jass, M. Novák, König – Jozef Mihálik, M. Kováčik, Románek – Rumpel, Marek Slovák, E. Čaládi – Gráčik, S. Saliji, M. Štefanka – H. Ručkay, Ľ. Dobrý

V komornej atmosfére ako prví pohrozili domáci, keď Lakosil zasahoval po Tomíkovom nahodení puku na nitriansku bránu. Nitrania vyslali prvý pokus smerom na Murína v domácej báne v 6. minúte, keď ho strelou od modrej čiary preveril Juraj Gráčik. Vedenia sa Trenčania ujali v 13. minúte, keď sa gólovo presadil aktívny Róbert Tomík. Hráči z pod Zobora však vyrovnali ešte do prvej prestávky zásluhou Jakuba Rumpela. V druhej časti hry boli trenčianski diváci, ktorí prvú polovicu stretnutia bojkotovali a vôbec domácich hráčov nepovzbudili svedkami nepresností na oboch stranách bez gólového efektu. Hostia sa dostali do vedenia v úvode tretej tretiny zásluhou Jaroslava Špeldu, ktorý strelou švihom od modrej čiary prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. O 4. minúty neskôr sa Corgoni radovali opäť, keď početnú prevahu využil na vsietenie gólu kapitán hostí Miroslav Štefanka. Domáci sa v závere stretnutia snažili o zvrat. Po Tomíkovej strele zazvonila žŕdka a následne sa po Kollárovom zakončení vyznamenal brankár Lakosil. Nitra si tak odviezla z trenčianskeho ľadu víťazstvo 3:1.