Hladká výhra v Spišskej Novej Vsi: Basketbalisti pokračujú v úspešnom ťažení!

Nitrianskym basketbalistom vychádza úvod extraligy nad očakávania dobre. Po výhre na domácej palubovke prišiel zisk cenných bodov aj v Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Hladká výhra v Spišskej Novej Vsi: Basketbalisti pokračujú v úspešnom ťažení!

Nitrianski basketbalisti cestovali v druhom kole slovenskej najvyššej basketbalovej súťaže do Spišskej Novej Vsi. V prvej desaťminútovke bola Nitra aktívnejším tímom, z hry si ukrajovala viac ako jej súper. Nitrania napokon vyhrali prvú štvrtinu s deväťbodovým náskokom 12:21. Druhá časť zápasu už bola o poznanie vyrovnanejšia. Domáci však trpeli na častú stratu lôpt. Aj preto vyhrávala Nitra na palubovke Spišskej Novej Vsi po polovici zápasu opäť vyšším rozdielom (31:39).

Nitrianske víťazstvo

Začiatkom druhej polovice stretnutia sa na palubovke hral vyrovnaný basketbal. Nitrania však dokázali odrážať útoky domáceho celku. Nitre pomáhalo hlavne balkánske duo Nuhanovič a Smailagič. Nitra vyhrala tretiu štvrtinu 16:18 a udržiavala si dostatočný odstup od domáceho tímu. Záverečná časť zápasu už patrila Nitre. S prehľadom ju vyhrala 15:23 a celý zápas dotiahla do víťazného konca za stavu 62:80. Nitrianski basketbalisti si tak udržali dobrú hru z prvého kola basketbalovej extraligy.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Edymax SPU Nitra 62:80 (12:21, 19:18, 16:18, 15:23)

Rozhodovali: Zubák, Kovalčík a Perečinský

Zápas sledovalo: 700 divákov