Marek Pindeš Iné športy

HK Nitra podľahla Zlatnej na Ostrove

Hádzaná 1. liga žien 13. kolo

Zlatná na Ostrove – HK Nitra 24:22 (15:12) **HK Nitra: **Zelenáková, Bibeňová – Behinská, Tvrdoňová 3, Guzmická 2 Halmová 3/1, Rísová 9/4, Korytárová 2, , Kuklová, Vachová, Lieskovská, Kvasňovská 3 Domáce hráčky boli v súboji s Nitrou miernym favoritom, no ich víťazstvo sa nerodilo vôbec ľahko. Nitrianky rýchlou hrou dokázali počas celého stretnutia držať so súperkami krok. Domáci tím síce viedol počas celého priebehu stretnutia, no bez výrazného rozdielu. Prvý polčas vyhrala Zlatná 15:12. V druhom polčase pokračoval boj o každú loptu a desať minút pred koncom bol stav na ukazovateli 21:20. V závere si však domáce hráčky víťazstvo ustrážili a zdolali Nitru 24:22.

Ostatné výsledky 13. kola: Modra – Košice 27:22 Nové Zámky – Modranka 17:25 Čadca – Senica 27:26 Nesvady – Senec 23:24