Marek Pindeš Iné športy

Hádzaná: HK Nitra v Modre víťazne

Počas víkendu bolo na programe 5.kolo prvej ligy hádzanej žien.

Modra – HK Nitra 24:29 (8:17) HK Nitra: Zelenáková, Mikovičová – Behinská 3, Jablinická 4/1, Guzmická 5/1, Hanakovičová 5/2, Kuklová, Kvasňovská3, Rísová 6/1, Vachová, Lieskovská 3. Rozhodovali: R.Veselka a Baďura, pokutové hody:7/7 – 6/4 vylúčenia 4:12

Úvod stretnutia 5. kola, v ktorom nastúpili hádzanárky HK Nitra na modranskej palubovke partil práve hráčkam z pod Zobra. Výbornou zabezpečenou hrou v defenzíve a niekoľkými vynikajúcimi zákrokmi brankárky Miklovyčovej vyrážali zverenkyne trénera Talára do rýchlych protiútokov, z ktorých si zabezpečili pohodlné vedenie. Do polčasovej prestávky išli Nitranky s nádskokom deviatich gólov (8:17). Po zmene strán prišlo z nitrianskej strany k viacerým faulom, čoho výsledkom bola hra v oslabení. Domáce hráčky početnú výhodu zúžitkovali na stiahnutie hrozivého skóre, no manko z prvého polčasu sa im už dohnať nepodarilo. Hádzanárky HK Nitra si tak odviezli z modry dva body za víťazstvo v pomere 24:29.

Ostatné výsledky 5.kola:

Nesvady – Bánovce19:28 N. Zámky – Zlatná 26:31 Čadca – Piccard HK Senec 34:21 Močenok – Modranka 29:20 Senica – Bernoláková KE 29:38