Generálka úspešná: Basketbalisti vyhrali nad českým súperom!

Nitrianski basketbalisti sa predstavili na domácej palubovke približne 300 divákom. Posledné prípravné stretnutie patrilo domácim hráčom.

Ilustračný obrázok k článku Generálka úspešná: Basketbalisti vyhrali nad českým súperom!

V prvých minútach posledného prípravného zápasu boli aktívnejší hostia. Nitrianski basketbalisti zintenzívnili svoj herný prejav až za nepriaznivého stavu. Nitra dorovnala priebežný stav a so súperom hrala vyrovnaný basketbal (16:19). V druhej štvrtine boli aktívnejší nitrianski hráči. Postupne dokázali priebežný stav otočiť a do druhej polovice stretnutia vstupovali za priaznivého stavu (24:16).

V domácej réžii

Tretie dejstvo bolo v znamení úspešného ťaženia basketbalistov družstva Svitany. Akcie sa striedali na oboch stranách, no Nitra napokon stav otočila a do poslednej desaťminútovky vstúpila s miernym náskokom. Posledná štvrtina sa už niesla v znamení domáceho klubu. Dve minúty pred koncom bolo skóre na strane domáceho klubu viac ako priaznivé. Nitra si v poslednom prípravnom zápase pred novou sezónou zaknihovala víťazstvo za stavu 92:85.

EDYMAX SPU Nitra – Qanto Tuři Svitavy 92:85 (16:19, 24:16, 23:26, 29:24)

Basketbal: Nitra - Svitavy